بهترین روش استفاده از ماسک مو برای موهای چرب | مجله هفتگی

ناشر : دانلود موزیک ویدیو

بهترین روش استفاده از ماسک مو برای موهای چرب | مجله هفتگی


ماسک مو یکی از مناسبترین محصولات بهداشتی برای دارا بودن موهایی نرم، براق و خوش وضعیت است، البته اگر به درستی انتخاب شده و بر اساس گونه موهای شخص مورد مصرف قرار بگیرد. دارندگان یکی از گونه های مو که نسبت به مصرف ماسک بایست احتیاط بیشتری داشته باشد، صاحبان موهای چرب هستند. اولین سوالی که پیش می‌آید این است که آیا کسانی که موهای چرب دارند، می‌توانند از ماسک مو مصرف کنند؟ جواب مثبت است، اما شیوه مصرف ماسک مو برای موهای چرب با دیگر موها مختلف است. برای تحقیق علت ها این موضوع در دنباله همراه ما باشید.

انتخاب ماسک موی خوب

اولین و باارزش‌ترین مشکل در مورد ماسک موهای چرب، انتخاب درست است. همواره ماسک مو هم مثل هر محصول دیگری از جمله شامپو، سرم مو و … بر اساس گونه موهای مردم فرموله و دسته بندی می‌شود. به همین علت موقع خرید و انتخاب، دقت داشته باشید که محصول مورد دید برای موهای چرب طراحی شده باشد، در غیر این صورت امکان پذیر است نتیجه به دست آمده به آن چیزی که انتظارش را دارید، کمترین شباهت امکان پذیر را داشته باشد. برای خرید محصولات خوب موهایتان می‌توانید به فروشگاه‌های اینترنتی وابسته از جمله روژا شاپ رجوع نمایید.

مصرف درست از ماسک مو برای موهای چرب

زیادتر گونه های ماسک مو برای ساقه موها طراحی شده‌اند، مگر اینکه پوست کف سر و موها خشک باشند و روی محصول مصرف برای کف سر مجاز دانسته شود. اگر موهای چربی دارید، به قاعده ساقه‌ها نهایت تپیمان را داشته باشید. مردمی که موهای چربی دارند، همواره محدوده نصف روز بعد از شستن موها با شامپو، کف سرشان آغاز به ترشح چربی کرده و شخصای آن روز، ریشه موها طوری به دید می‌رسند که انگار چند روزی است، شسته نشده‌اند. به همین علت ریشه موهای شما تا حداقل پنج سانتی‌متر، بخشی نیست که قرار است، ماسک مو روی آن قرار بگیرد. بلکه هر چقدر فاصله این محصول با ریشه‌ها زیادتر باشد، نتیجه مناسبتری خواهید گرفت. پس اگر موهای خیلی کوتاهی دارید، اصلا سراغ ماسک مو نروید و اگر قد موهایتان متوسط یا بلند است، ساقه‌ها به ویژه قسمت‌های پایینی را که زیادتر آماده موخوره و خرد شدن هستند، به ماسک آغشته نمایید.

توجه به دفعات و میزان ماسک مورد مصرف

یکی دیگر از مواردی که بایست به آن توجه داشته باشید، تعداد دفعات و همینطور میزان ماسک برای مصرف است. درست است که نتیجه مصرف یک ماسک مو با‌کیفیت، دلبرایت زیادتر موهاست، اما نبایست در دفعات و میزان مورد مصرف بیشتره‌روی نمایید. بسته به محصولی که خریداری کرده‌اید و نحوه مصرف آن، تعداد دفعات مجاز مصرف ماسک مو مختلف خواهد بود، اما خیلیی از این محصولات یک تا دو بار در هفته قابل مصرف هستند و استفاده زیادتر از آن‌ها مجاز نیست.

در مورد میزان مورد مصرف هم به حجم موهای خود دقت داشته باشید و اگر نمی‌دانید، چه میزان ماسک مورد احتیاجتان است، ابتدا با مقادیر کم آغاز نمایید. ماسک را کف دست‌هایتان ریخته، آن‌ها را به هم بمالید و سپس آغاز به آغشته کردن موهای خود به این محصول نمایید و ماسک را ماساژ دهید. میزانی وضعیت نرمی به اندازه است تا مطمئن شوید، ساقه‌ها به اندازه به اندازه در حال غذا شدن هستند. اگر از میزان زیادتری ماسک مو مصرف نمایید، موهای خود را سنگین می‌نمایید و همین مشکل به چرب شدن سریع‌تر ریشه‎ها منجر خواهد شد.

ماسک داخل حمام مناسبتر است یا خارج از آن؟

همان‌طور که احتمالا می‌دانید، دو گونه ماسک مو در بازارها موجود است که یکی ویژه داخل حمام بوده و دیگری برای بعد از حمام طراحی شده است. ماسک ویژه داخل حمام بعد از شستشوی کامل موها مورد مصرف قرار می‌گیرد و بسته به وقتی که روی محصول نوشته شده، بایست روی موها باشد. برای برخی ماسک‌ها سه دقیقه به اندازه است و برخی دیگر بایست پنج دقیقه روی ساقه‌ها بنظیر، سپس بایست به مناسبی آبکشی شود.

اما قضیه ماسک مو بیرون از حمام کاملا مختلف است. این ماسک، بعد از اینکه از حمام بیرون آمدید و روی موها خیس یا نم‌دار، بسته به نحوه استفاده هر محصول، قابل مصرف است و دیگر احتیاجی به آبکشی ندارد. حقیقت این است که استفاده این دو ماسک شباهت بیشتری به هم دارد، اما ماسک موی بدون احتیاج به آبکشی احتمالا آبرسانی و غذا زیاد‌تری انجام می‌دهد. با وجود این توصیه ما این است که برای موهای چرب، سراغ گزینه اول، یعنی ماسک موی داخل حمام بروید. علتش هم این است که این ماسک بعد از آبکشی از روی موها شسته شده و آن‌ها را سنگین نمی‌کند، با وجود این تمام چیز ارتباط به تجربه شخصی شما هم دارد. همینطور اگر ساختار موهای خودتان نرم است، می‌توانید مدت وقت مصرف ماسک را کمتر از آنچه که روی بسته بندی نوشته شده است، کرده و از این طریق مانع از سنگینی بیش از اندازه موها شوید.

انتخاب ماسک مو بر اساس احتیاج موها

موهای ضرر دیده از جمله موهای دکلره شده و … هر کدام به گونه ویژهی از محصولات مواظبتی از جمله ماسک مو احتیاج دارند. بنا‌بر‌این ضروری است، موقع خرید این محصولات در کنار توجه به گونه موهایتان به احتیاجهای دیگر نیز توجه داشته باشید و بر این اساس دست به انتخاب مناسبترین محصول بزنید.

  • اگر برای اولین بار است که از یک ماسک مو مصرف می‌نمایید، آن را در حجم کمتر آماده نمایید، تا اگر به موهایتان نساخت، بتوانید هر چه زودتر تعویضش نمایید.
  • اگر سابقه حساسیت به محصولات متفاوت را دارید، قبل از اولین مصرف، مناسب است یک تست حساسیت انجام دهید.
  • دقت داشته باشید که همواره رایحه یک ماسک موی با‌کیفیت، ماندگار است، پس اگر شامه حساسی دارید یا گاهی سردردهای میگرنی می‌گیرید، این مشکل را مد دید داشته باشید و به سراغ محصولاتی با رایحه ملایم یا حتی بدون بو بروید.
  • خرید خود را فقط از برندهای شناخته شده و فروشگاه‌های معتبر انجام دهید. اگر خرید خود را از فروشگاه‌هایی مثل روژاشاپ به صورت اینترنتی انجام می‌دهید، ویژگی‌های هر محصول و دیدات دیگر کاربران را با دقت مطالعه نمایید تا مناسبترین تجربه خرید را داشته باشید.