چگونه موهای خاکستری/سفید را نگهداری و آرایش کنیم؟ | مجله هفتگی

ناشر : دانلود موزیک ویدیو

چگونه موهای خاکستری/سفید را نگهداری و آرایش کنیم؟ | مجله هفتگی


هنر خاکستری کردن موها به شکلی زیبا را با روش‌های کارشناسان ما و مصرف محصولاتی که برای آرایش، درخشش و نرم کردن موها در دید گرفته شده‌اند، بیاموزید.

هرکس یک نفر را می‌شناسد که موهای نقره‌ای گیرا و زیبایی داشته باشد افزون بر دایان کیتون، امیلو هریس و بقیه ستارگانی که موهای نقره‌ای دارند. این خانم‌های مشهور، دلبرا هستند(۷۱ درصد از جواب دهندگان به دیدسنجی ما می‌گویند که خانم‌هایی با موهای خاکستری می‌توانند دلبرا باشند در حالیکه ۷۸ درصد همین را در مورد آقایان می‌گویند). اما بر طبق یک مطالعه جدید در مجله “سالمندی و جامعه”، در حالیکه خیلیی از ما موهای خاکستری دیگران را تحسین می‌کنیم اما اکثر مخالف این هستیم که خودمان این ظاهر را امتحان کنیم.

خیلیی از متخصصان درباره دلیل آن فکر می‌کنند. ریتا هازن، مالک سالن زیبایی eponymous در نیویورک می‌گوید: خانمها برای جوان حفظ کردن ظاهر جسم و صورتشان، کارهای بیشتری می‌توانند انجام دهند. نبایست فکر نمایید که موهای خاکستری لزوما شما را مسن‌تر نشان می‌دهد.

دیانا لوئیس جویل، بنیانگذار Going Gray, Looking Great می‌گوید: این ظاهر قادراست برای هرکسی خوب باشد. خانم‌ها اکثر به من می‌گویند که فکر می‌کنند موهای خاکستری به رنگ چشم یا پوستشان نمی‌آید. اما حقیقت این است که برای هریک از آن دیدات از پیش تعیین شده، یک مثال معکوس وجود دارد از کسی که با موهای خاکستری، استثنائی بدید می‌رسد.

مطالب زیر شامل چند مطلب آموزشی و خلاقانه است که به شما یاری می‌کند تصمیم بگیرید که موهایتان را خاکستری نمایید یا نه!


چرا مو تغییر می‌کند

دیوید بنک، مدیر مرکز پوست، جراحی زیبایی و لیزر در مونت کیسکو می‌گوید: فرایند خاکستری شدن مو که زمانی فولیکولها، دیگر ملانین تولید نمی‌کنند رخ می‌دهد توسط DNA تعیین می‌شود نه رژیم خوراکی و فاکتور های دیگر.

با اینکه تحقیق بر روی موش‌ها نشان می‌دهد که ورزش امکان پذیر است جلوی از دست دادن رنگدانه مو را بگیرد و استرس امکان پذیر است این فرایند را سرعت قسمتیدن به کند اما این یافته‌ها در انسان‌ها تکرار نشده‌اند. درنتیجه با اینکه بدید می‌رسد موی هر رئیسی بعد از چند ماه کار کردن در دفترکار، خاکستری می‌شود اما هنوز هیچ مدرکی مبنی بر اینکه استرس دلیل آن است وجود ندارد. حتی ظاهرا مقدار شتابی که در آن، بخش‌های ویژهی از مو خاکستری می‌شوند(برای برخی‌ها شقیقه و برای بقیه بخش تاج مو) و مقدار دقیق خاکستری شدن(سفید، زغالی و . . . ) بطور ژنتیکی از قبل تعیین شده است.

بنک توضیح می‌دهد: سر شما تقریبا ۱۰۰۰۰۰ فولیکول مو دارد که هرکدام بطور جداگانه کار می‌کنند. اگر ملانین یکی از آنان، تمام شود حتی اگر آن موی خاکستری را بنمایید روی فولیکول های اطرافش، اثری نمی‌گذارد همینطور روش زندگی شما نیز احتمالا بر رنگ آن، اثری ندارد.


چگونه موهای خاکستری را آرایش کنیم؟

آیا برای کنار آمدن با موهای خاکستری‌تان مهیا‌اید؟ پس این نکات را دنبال نمایید:

تمام موهایتان را خاکستری نمایید: اگر موهایتان را رنگ می‌نمایید، خاکستری کردن موهایتان قادراست سخت باشد. برای آسانتر کردن این کار از یک حرفه‌ای راهنمایی بگیرید. او امکان پذیر است توصیه کند که زمانی ریشه‌های خاکستریپرورش کردند آنان را با رنگ‌های نیمه همیشگی که یک رنگ بدون آمونیاک است و تا ۷۰ درصد موهای خاکستری را می‌پوشاند رنگ نمایید.

زمانی که برای نشان دادن موهای خاکستری‌تان مهیا شدید فقط به اندازه است صبر نمایید تا این رنگ از روی مویتان پاک شود(این رنگ تا ۲۸ مرتبه شستشو با شامپو دوام دارد).

موهای نقره‌ای تان را درخشان نمایید: موهای خاکستری همواره از موهای دارای رنگدانه، خشک‌تر هستند درنتیجه تمایل به وز میل کردن دارند و اگر بمناسبی از آنان مواظبت ننمایید به آسانی کدر و بی‌جان بدید می‌رسند. برای دارا بودن گیسوانی نرم و زیبا با درخششی همیشگی، موارد زیر را امتحان نمایید:

ــ شامپو رنگساژ آبی:

از نرم کننده‌ها و شامپوهای رنگساژ آبی فقط ماهی یک یا دوبار برای پیشگیری از ایجاد تن بنفش در موهایتان مصرف نمایید.

ــ موهایتان را مرتب نگه دارید:

ایوت گونزالس که آرایشگر است توصیه می‌کند یک الگو موی مدرن با لبه‌های تمیز برای خودتان انتخاب نمایید. از آرایشگرتان بخواهید که از تیغ مصرف نکند زیرا قادراست سبب شود که انتهای موها نازک شود و کل الگو موی شما نامرتب بدید برسد. هر الگو کوتاهی که انتخاب می‌نمایید حتما هر ۶ تا ۸ هفته یکبار، نوک آن را کمی‌کوتاه نمایید. اگر نوک موهای خاکستری به اندازه به اندازه و زود به زود کوتاه نشود، آشفته بدید می‌رسد.

ــ از موهای با اهمیتتانمراقبت نمایید:

آلاینده‌های محیط زیست و اشعه UV قادراست هر رنگ مویی از جمله موهای خاکستری تقریبا بدون رنگدانه را بی جان و کدر کند. درنتیجه حداقل یک روز در میان(برای پیشگیری از جمع شدنمواد شیمیایی روی موها)آنان را با یک شامپوی مرطوب کننده و نرم کننده شامل آنتی اکسیدان که به حفاظت در مقابل اشعه UV و ضرر‌های زیست محیطی یاری می‌کند، بشویید.

ــ رنگساژ نقره‌ای:

موهای خاکستری حتی با وجود مصرف محصولات خوب نیز می‌توانند تن زرد نمایان کنند درنتیجه ماهی یک یا دو بار، موها را با یک شامپو رنگساژ نقره‌ای کف مالی نمایید.

ــ موهایتان را روش نمایید:

کرم‌های سنگین، واکس‌ها و سرم‌های چرب را کنار بگذارید.

کتی گالوتی که در سالن “روسانا فرتی” کار رنگ مو انجام می‌دهد می‌گوید: آنان می‌توانند موهای خاکستری را بپوشانند و ظاهر مو را کثیف نشان دهند. برای پیشگیری از وز شدن مو از یک اسپری براق کننده بدون الکل مصرف نمایید زیرا الکل سبب خشکی مو می‌شود.


رنگ آرایش خوب برای موهای خاکستری

به موهایتان، با لباس و آرایش خوب، جلوه زیادتری دهید و شاهد تعریف و تمجید دیگران باشید. گالوتی می‌گوید: زمانی شما یک خانم واقعا دلبرا با موهای خاکستری می‌بینید اکثر لباس‌هایی به رنگ زغالی و نقره‌ای پوشیده است که سبب می‌شود موهای خاکستری‌اش زیادتر بچشم بیاید.

لازم نیست کمد لباستان را به آن خانواده رنگ ممحدوده نمایید اما مشکی، سفید، سایه‌های خاکستری و رنگ‌های جواهر(یاقوتی قرمز، آبی یاقوتی و بنفش تیره) مناسبترین گزینه‌ها برای شما هستند. از رنگ‌های خاکی نظیر بژ و زیتونی که می‌توانند از دلبرایت موهای شما بکاهند، مصرف ننمایید. اگر قصد دارید موهایتان را خاکستری نمایید بایست به فکر آرایش صورتتان باشید زیرا موهای خاکستری همواره چهره شما را کسل و خسته نشان می‌دهد. مناسبترین جا برای آغاز، رنگ پوستتان است.

گونزالس توصیه می‌کند: به دنبال رنگ‌هایی نظیر زردآلویی، هلویی و گل رزی باشید نه رنگ‌های بژ و قهوه‌ای. آنان رنگ پوست شما را در کنار موهای خاکستری، تیره می‌کنند. باارزشتر از تمام: ابروهایتان را تمیز نمایید. موهای ناموزون و مضر را بنمایید(موهای خاکستری که زبر و زمخت شده‌اند) و با یک مداد خاکستری مایل به قهوه‌ای به کمان ابرویتان، شکل دهید بطوری که کاملا نمایان باشد.