علائم سرطان روده بزرگ - 4 نشانه سرطان راست روده | مجله هفتگی

ناشر : دانلود موزیک ویدیو

علائم سرطان روده بزرگ - 4 نشانه سرطان راست روده | مجله هفتگی


وقتی که صحبت از مریضی هایی همانند سرطان به میان می آید، پیگشیری اولین خط دفاعی محسوب می شود. پس حتما شما نیز پستان خود را تحقیق می نمایید و در طول سال خال بزرگی که بر روی جسم دارید را مورد تحقیق قرار می دهید. اما حالا وقت آن فرا رسیده است که توجه دقیق تری به روده خود نیز داشته باشید.

بر اساس یکی از مطالعات منتشر شده در مجله موسسه ملی سرطان، تعداد مردم جوانی که به سرطان روده بزرگ و راست روده مبتلا می شوند در حال زیاد شدن است. پژوهشگران گرفتنند که احتمال دچار به سرطان روده بزرگ در مردم متولد شده در سال ۱۹۹۰ دو برابر شده است و ریسک دچار به سرطان راست روده در مقایسه با مردمی که در سال ۱۹۵۰ متولد شده اند چهار برابر گشته است.

از اواسط سال ۱۹۸۰، تعداد مردم جوانی که با این گونه سرطان ها شناسایی شده اند نیز زیادتر شده است.

در طول همین دوره وقتی، نرخ مریضی در میان بزرگسالان بالای ۵۵ سال کم شدن یافته بود. چرا چنین موضوعی رخ داده است؟ پژوهشگران هنوز در مورد دلیل این موضوع مطمئن نیستند. بعضی از آن ها بر این باورند که چنین تقویتی امکان پذیر است به دلیل استرس، رژیم خوراکی و دیگر رفتارها باشد اما بایست تحقیقات زیادتری برای یاری به درک چنین تقویتی انجام شود.

این اخبار به ویژه برای زنان بی قرار کننده است زیرا سرطان روده بزرگ بعد از سرطان سینه و سرطان ریه در حال حاضر سومین فاکتور مرگ در میان زنانست. البته خبر مناسبی نیز برای زنان وجود دارد. سرطان روده بزرگ یکی از سرطان هایی است که می توان با اندکی تلاش از آن جلوگیری نمود.

به همین خاطر مناسبتر است علامت های این مریضی را بشناسید و اگر یکی از آن ها را داشتید با دکتر کارشناس مشورت نمایید. او امکان پذیر است کولونوسکوپی یا دیگر شیوه های تصویربرداری را برای تحقیق دقیق تر اتفاقاتی که در روده رخ می دهد تجویز کند.


۴ علامت سرطان روده بزرگ
  1. در مدفوع خود خون می بینید:

وجود خون با رنگ قرمز روشن در مدفوع به احتمال بیشتر علامت هموروئید کوچک یا یک شکاف بی آسیب است اما اگر میزان بیشتری خون در مدفوع مشاهده کردید یا خون به رنگ تیره تر(سیاه یا خرمایی مایل به قرمز) بود مناسبتر است با یک دکتر کارشناس مشورت نمایید.


  • به مناسبی اجابت مزاج ندارید:

  • هر کسی امکان پذیر است در طول زندگی خود یبوست را تجربه کند اما مسائل زیاد مدت در اجابت مزاج قادراست علامت انسداد در روده بزرگ باشد. این موضوع بدین خاطر است Ú©Ù‡ در ابتدای روده، مدفوع نرم است Ùˆ قادراست در اطراف هر مانعی مانور دهد.

    هرچقدر که مدفوع به سمت انتهای روده نزدیک تر می شود، سفت تر می شود. اگر توموری در انتهای راست روده وجود داشته باشد، مدفوعی که سفت تر شده است وقت خیلی سختی برای دفع شدن از جسم خواهد داشت. اسهالی که زیادتر از چند روز طول بکشد نیز بایست به عنوان علامت هشداری در دید گرفته شود.


  • دل درد دیوانه کننده ای دارید:

  • اسپاسم های روده در بخش پایین Ø´Ú©Ù… قادراست تنها یک گاز یا علامت اخطار دهنده از مریضی حاد باشد. اگر درد نا آشنایی داشتید یا احساس کردید بایست اجابت مزاج داشته باشید اما نمی توانید، مناسبتر است با یک دکتر کارشناس مشورت نمایید.


  • مدفوع شما به نازکی یک مداد است:

  • اگر چیزی روده شما را مسدود کرده باشد، مدفوع ناچار است خود را نازک تر کند تا بتواند دفع گردد. اگر مدفوع شما زیادتر از دو روز چنین Ø´Ú©Ù„ÛŒ داشت، مناسبتر است به دنبال دکتر باشید Ùˆ از پیشنهاد های او یاری بگیرید. امکان پذیر است چنین تقویتی به دلیل علت ها دیگری ایجاد شده باشد.اما مناسبتر است محتاط باشید Ùˆ تمام چیز را سر زمان مورد تحقیق قرار دهید.