خطرات و عوارض جراحی چربی شکم - درمورد جراحی کاهش وزن | مجله هفتگی

ناشر : دانلود موزیک ویدیو

خطرات و عوارض جراحی چربی شکم - درمورد جراحی کاهش وزن | مجله هفتگی


برای جولی مورفی‌، اضافه وزن امری آشنا بود‌؛ زیرا تمام خانواده‌اش به این مسئله گرفتار بودند‌. اما او تصمیمی جدی برای تغییر تقویت خود گرفته بود‌.

مورفی ۵۷ ساله که اهل شرق تنسی است‌، می‌گفت‌:‌ “مادر ما هیچ زمان با ما جایی نمی‌آمد‌، زیرا از اضافه وزن بیش از اندازهش خجالت می‌کشید‌. من مطمئن بودم که نمی‌خواهم نظیر او بشوم و خودم را از زندگی بچه هام طرد کنم‌‌”‌.

او به نوبت خود عمل کرد‌. وی با بیش از ۱۲۱ کیلو وزن به مراسم و برنامه‌های مدرسه‌ای بچه هاش ‌می‌رفت‌. با ورود نوه‌هایش به زندگی او‌، وضعیت رو به سخت شدن گذاشت‌.

او می‌گوید‌: ‌”من دیابت داشتم و از هر ۲ زانو به آرتروز مبتلا شده بودم‌‌. من نوه داشتم و دوست داشتم بتوانم با آنان زمان بگذرانم‌.”

او به این نتیجه رسید که مناسبترین راه برایش‌، عمل بایپس معده است‌. با این کار معده کوچک‌تر می‌شود تا شخص نتواند مثل قبل بیشتر خوراکی بخورد‌. قسمتی از سیستم گوارش هم به وسیله عمل تغییر مسیر می‌دهد تا مواد خوراکی بیشتر جذب نشود‌.

او می‌گوید‌:‌ “من مطمئن بودم که انتخابم درست است و این کار را برای خودم انجام دادم‌، نه هیچ کس دیگری‌.”

در مارچ ۲۰۰۴‌، او زیر تیغ جراحی رفت‌ و یک روز پس از عمل مسائلش آغاز شد‌.

‌او می‌گوید‌:‌ “من پس از عمل در بیمارستان بودم که یک پرستار برای یاری به من آمد‌. او مرا به پشت خواباند و من تلاش می‌کردم عضلات شکمم را منقبض کنم‌”‌.

پس از مدت کوتاهی او به سنگ کلیه مبتلا شد‌‌، یکی از پیامد جانبی شناخته شده در عمل جراحی کم شدن وزن‌! مسئله بعدی فقدان پتاسیم بود که ۸ روز او را بستری نگاه داشت‌.

افزون بر اینها قسمت کوچکی از معده او که باقی مانده بود‌، ۵ بار توسط دکتران گشاد شد‌؛ زیرا او پس از هر بار خوراکی میل کردن استفراغ می‌کرد‌.

‌او می‌گوید‌:‌ “نام خانوادگی من مورفی است‌. قانون مورفی می‌گوید‌ که هر اتفاق بدی که امکان پذیر است‌ بیفتد‌، می‌افتد‌‌!”‌

مقاله مرتبط: لیپوساکشن چیست؟

ریسکات‌ عمل‌‌

براساس گفته‌های ادوارد لین‌، مدیر قسمت جراحی اضافه وزن دانشگاه مسائلی‌، مسائل خانم مورفی از جمله مسائل کم دردسر این عمل‌ها بوده است‌.

هرچند که طبق گفته او‌، پس از هر عمل سنگینی‌، احتمال حمله قلبی و لخته شدن خون وجود دارد‌.

لین می‌گوید‌: “ریسک بزرگ دیگر احتمال نشت است‌. زمانی ۲ قطعه معده را بهم می‌چسبانید‌‌، امکان پذیر است نشت کنند‌.‌ چنین بیمارانی امکان پذیر است به شدت بیمار شوند‌”.

هرچند که مسائل بزرگ دراثر عمل‌های جراحی کم شدن وزن قادراست مرگ‌بار باشد‌‌، اما نادر است‌. براساس گزارش جامعه جراحان متابولیک و لاغری‌ آمریکا، احتمال وقوع مسائل بزرگ در این عمل‌ها تنها ۴.۳‌% است‌. ریسکات چاق بودن بیش از این میزان است‌.

پزشک جان مورتون می‌گوید‌:‌ “عمل‌های جراحی کم شدن وزن‌، امن‌تر و اثربخش‌تر شده است‌، این عمل‌ها از عمل‌های برداشتن کیسه صفرا کم ریسکتر بوده و این امنیت طی یک دهه گذشته ایجاد شده است‌‌‌”‌. او جراح ارشد لاغری در دانشگاه استنفورد است‌.‌

اما ریسکات جدی هستند و بایست جدی گرفته شوند‌. او می‌گوید‌: “هربار که در خصوص عمل جراحی صحبت می‌نمایید‌، بایست به آسیب‌ها و خاصیت ها آن فکر نمایید‌. اما واضح است که خاصیت ها آن خیلی زیادتر از ریسکاتش است.‌‌”

چندین تحقیق که امسال منتشر شد‌، این موضوع را تایید می‌کند‌.

بر اساس گزارش‌ها‌، مردمی که عمل جراحی کم شدن وزن انجام داده‌اند‌، نسبت به مردمی که این کار را انجام نداده‌اند دارو‌های کمتری استفاده کرده‌، وزن زیادتری کم کرده و ریسک دچار به دیابت گونه ۲ در آنان کمتر شده است‌.

اما لین می‌گوید حتی مسائل کوچکی مثل مسائل مورفی امکان پذیر است اثرات بزرگی داشته باشد‌.

او می‌گوید‌:‌ “من داستان‌هایی از این مسائل که دیده‌ام را برای بیمارانم تعریف می‌کنم و به آنان می‌گویم که فکر کنند این اتفاقات برایشان پیش آمده است‌. حالا چه برنامه‌ای برای برطرف کردن آن دارید‌؟ اگر بچه کوچک دارید‌، چه کسی درمراقبت آنان یاریتان خواهد کرد‌؟‌”

او می‌گوید با این حال‌، بیماران مطلع از این مسائل‌ که آنان را مناسب روش و سنگین می‌کنند‌، نتیجه عمل خیلی موفقیت‌آمیزی دارند‌.

لین می‌گوید‌: “اغلب مردم این عمل‌ها را از سر نا‌دلگرمیی انجام می‌دهند‌، زیرا هرگونه راه دیگری را امتحان کرده‌اند‌. آنان شغل مورد دید خود را بدست نمی‌آورند‌، مردم به شکل عجیبی آنان را تماشا می‌کنند‌. زمانی دیابت داشته باشید یا کلسترولتان نجومی باشد‌، این عمل مجالی برای زندگی به شما می‌دهد‌”‌.

تغییر کامل روش زندگی

مورفی می‌گوید با وجود تمام مسائلی که با آن رو به رو شد‌، اگر مجالی مجدد نمایان می‌کرد‌، باز هم همین انتخاب را انجام می‌داد‌.

دیابت او از بین رفته و بیش از ۲۰ کیلو وزن کم کرده است‌‌. او به علت میل کردن بیشتر تنقلات و دچار به مسئله تیروئیدی که به عمل جراحی رابطهی نداشته‌، میزانی اضافه وزن نمایان کرده است‌.

او می‌گوید‌: “من در این مسیر خیلی جنگیدن کردم‌، بعضی زمان ها عدم موفقیت خورده و عقب نشستم‌، اما در درازمدت نتیجه گرفتم و موفق شدم‌‌.”

او می‌گوید که راه رفتن برایش راحت‌تر شده، حال کلی مناسبتری دارد و کلسترول و فشار خونش به مرزی خیلی خوب رسیده است‌.

با این حال‌، او همچنان پس از ۱۰ سال نقادراست بیش از چند لقمه در یک نوبت خوراکی بخورد‌‌، بیش از چند لقمه گوشت یا همبرگر امکان پذیر است سبب شود او استفراغ کند‌.

او همینطور می‌گوید که فکر نمی‌کرده چنین مسائل جسمی را تجربه کند‌. ‌مورفی می‌گوید‌: ‌”این کار چشم آدم را باز می‌کند‌. زمانی عکس‌های قدیمی خود را می‌بینید‌، با خود می‌گویید‌: “من چنین قیافه‌ای داشتم؟!‌”

لین حرف آخر را برای مردمی که می‌خواهند عمل کنند اینگونه می‌گوید‌ که هرچند این عمل قادراست نجات قسمت باشد‌، اما بدون آمادگی نبایست وارد این سرگذشت شوید‌.

او می‌گوید‌:”شما برای چنین کاری احتیاج به پشتیبانی بیشتری دارید و در چنین تصمیماتی راه آسان وجود ندارد‌. برای این کار بایست روش زندگی خود را به طور کامل تغییر دهید‌.‌”

اگر شما هم از اضافه وزن شدید رنج می‌برید مناسبترین راهکار مجله تندرستی، کم شدن وزن با مصرف رژیم خوراکی و دانلود موزیک ویدیو قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد