علت باد شکم بدبو چیست؟ چگونه باد معده را از بین ببریم؟ | مجله هفتگی

ناشر : دانلود موزیک ویدیو

علت باد شکم بدبو چیست؟ چگونه باد معده را از بین ببریم؟ | مجله هفتگی


وجود باد شکم به ویژه اگر بودار باشد قادراست سبب ایجاد مسائل بیشتری همانند خجالت کشیدن شخص گردد. هر شخصی در زندگی خود چنین مواردی را تجربه می کند و می توان به یاری مرحله های موجود این مسئله را کمتر کرد. در زیادتر موارد، تجربه کردن گاز روده، یک علت سالم و طبیعی دارد.

هر شخصی به طور متوسط چندین بار در روز باد شکم از خود خارج می کند. وجود بو در این تقویت بیشتر غیر عادی نیست. هر دوی این موارد همواره نرمال و طبیعی در دید گرفته می شوند.

در این مقالهتلاش می کنیم نگاهی به گاز و باد شکم بیندازیم و ببینیم این موارد چه علامت هایی دارند و چگونه می توان جلوی باد شکم بو دار را گرفت.

علت باد بدبوی شکم چیست؟

دلیل باد شکم بد بو چیست؟

وجود باد شکم بو دار قادراست دلایل بیشتری داشته باشد. این دلایل بعضی از اوقات زیان آور نیستند و در بعضی از موارد می توانند نشان دهنده یک تقویت حاد و جدی باشند. شناسایی دلایلی که در مورد این تقویت وجود دارد بیشتر اسان نیست و بایست از یک دکتر یاری گرفته شود.

زیادتر علت ها وابسته با باد شکم بودار به استفاده خوراکی ها یا داروها بر می گردد. با اینحال، بعضی از دلایل نشان دهنده یک مریضی زمینه ای است. موارد زیر دلایل شایع این تقویت را نشان می دهد:

 • عدم تحمل مواد خوراکی
 • استفاده خوراکی هایی که فیبر بالایی دارند
 • داروها
 • یبوست

عدم تحمل مواد خوراکی:

عدم تحمل مواد خوراکی یکی از دلایل شایع بوی بد باد شکم است. تقویت متداولی که قادراست سبب بروز چنین تقویتی شود در برگیرنده عدم تحمل لاکتوز و گلوتن است. در هر دوی این تقویت، جسم توانایی تجزیه لاکتوز یا گلوتن را ندارد و همین امر سبب می شود گاز بودار در جسم جمع شدنیابد و به تدریج ازاد شود.

دیگر مردم امکان پذیر است به دلیل مریضی هایی همانند مریضی سلیاک، عدم تحمل مواد خوراکی را داشته باشند. مریضی سلیاک یک گونه مریضی خودایمنی است و سبب اسیب به سیستم گوارش می شود.

مردمی که با این مریضی دست و پنجه نرم می کنند در هضم و گوارش گلوتن مسئله دارند. مردم مبتلا به سلیاک، امکان پذیر است موارد زیر را تجربه کنند:

 • کم شدن وزن
 • نفخ
 • اسهال
 • خستگی

اگر شخصی مشکوک به حساسیت به مواد خوراکی یا عدم تحمل خوراکی ها باشد بایست به دکتر کارشناس رجوع کند تا تقویت موجود مورد تحقیق قرار گیرد. اینکار به یافتن دلیل مریضی یاری می کند.

خوراکی هایی که سبب گاز بدبوی شکم می شوند.

استفاده خوراکی هایی که فیبر بالایی دارند:

خوراکی های فیبردار همواره هضم سختی دارند. هر چند استفاده فیبر به اندازه در رژیم خوراکی برای تندرستی کلی جسم مناسب است اما این خوراکی ها فرایند هضم دیری دارند یا در دستگاه گوارش تخمیر می شوند. تخمیر شدن سبب ایجاد گاز بد بو می شود.

در بعضی از موارد، خوراکی هایی که فیبر بالایی دارند بو نیز تولید می کنند. بوی طبیعی این خوراکی ها قادراست به باد شکم بو دار منجر شود. بعضی از خوراکی هایی که امکان پذیر است سبب ایجاد بو شود جمله است از:

 • کلم
 • بروکلی
 • مارچوبه
 • سیر

خوراکی های پربار از فیبر همواره در برگیرنده گوگرد هستند. این موضوع سبب می شود باد شکم مردم بوی بدی داشته باشد.

داروها:

بعضی از داروها می توانند سبب ایجاد باد شکم بودار شوند. یکی از اصلی ترین موارد، آنتی بیوتیک ها هستند. باکتری ها می توانند بعضی از باکتری های سودمند و سالم را نیز در سیستم گوارش نابود سازند. از دست دادن باکتری های مناسب سبب ایجاد عدم تعادل در سیستم گوارش می شود.

عدم تعادل نیز قادراست به تولید باد شکم بدبو منجر گردد. همین گاز اضافی نیز امکان پذیر است به نفخ و یبوست ازاردهنده بیانجامد.

یبوست:

یبوست وقتی رخ می دهد که مدفوع در داخل روده جمع شدننمایان می کند و نقادراست از جسم خارج شود. این موضوع امکان پذیر است به دلیل استفاده داروهای ویژه، دارا بودن رژیم خوراکی ضعیف یا دیگر دلایل بیولوژیکی باشد.

جمع شدنمدفوع در کولون اکثر سبب جمع شدنگاز بد بو می شود. این گاز اضافی سبب ایجاد نفخ و ناراحتی می شود.

بایست بی قرار باد شکم بود؟

باد شکم بودار همیشه جای بی قراری ندارد. زیادتر مردم با تغییر در رژیم خوراکی و بعضی از عادت های زندگی می توانند چنین تقویتی را مدیریت کنند.

با اینحال بعضی از مردم بعد از تغییر در رژیم خوراکی و داروها ، بهبو
نظر های خودتون را برای دانلود موزیک ویدیو قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد