چای زنجبیل چه خواصی دارد؟ خاصیت های چای زنجبیل | مجله هفتگی

ناشر : دانلود موزیک ویدیو

چای زنجبیل چه خواصی دارد؟ خاصیت های چای زنجبیل | مجله هفتگی


زنجبیل با مزه تندی که دارد، هزاران سال است که به عنوان ادویه و برای معالجه مریضی های متفاوت مورد مصرف قرار می گیرد.

زنجبیل بومی آسیا است و گیاه گلدار خانواده Zingiberaceae است. ریشه یا ساقه آن به خیلیی از گونه های خوراکی ها مزه دلپذیری اضافه می ‌کند، اما یک معالجه گیاهی باستانی برای خیلیی از مریضی ‌ها نیز هست.

آشامیدن چای زنجبیل قادراست به تمام چیز از مریضی حرکت (وضعیت تهوع دراثر سوار شدن بر وسایل نقلیه) گرفته تا پیش ‌گیری از سرطان یاری کند.

در اینجا فقط به بعضی از مزایای شناخته شده چای زنجبیل می پردازیم. با ما همراه باشید.

دکتری قدیمی پیشنهاد می‌ کند که چای زنجبیل می ‌تواند به تسکین نشانه ها مریضی حرکت نظیر سرگیجه، استفراغ و عرق سرد یاری کند. زیادتر تحقیقات نتوانسته اند تاثیرقسمتی این گیاه را نشان دهند، داروهای مریضی حرکت به مناسبترین شکل عمل می کند.

یک مطالعه قدیمی نشان داد که زنجبیل سبب کم شدن مریضی حرکت شد. اگر از وضعیت تهوع دراثر حرکت با وسایل نقلیه رنج می برید، احتمالا زنجبیل بتواند به کم شدن آن یاری کند.

وضعیت تهوع از بارداری یا شیمی معالجه ای

بعضی از متخصصان باور دارند که اجزای فعال زنجبیل (روغن های گریز و مواد فنول به نام گینگرول) می توانند به کم شدن وضعیت تهوع دراثر حاملگی، شیمی معالجه ای و یا جراحی یاری کنند.

پیش از آغاز استفاده زنجبیل پس از جراحی حتما با پزشک مشورت نمایید زیرا امکان پذیر است استفاده آن با لخته شدن تداخل نمایان کند.

پژوهشگران توصیه می ‌کنند که زنجبیل قادراست یک جانشین اهمیتمند برای داروهای ضد تهوع رایج در مردمی باشد که باردار یا تحت شیمی‌معالجه ای هستند و یا نمی ‌توانند داروهای معیار را تحمل کنند.

همینطور بخوانید: خصوصیات زنجبیل تازه

فشار خون و تندرستی قلب

تحقیقات نشان می دهد که استفاده زنجبیل قادراست در برابر مریضی های قلبی از مردممراقبت کند. این گیاه تند قادراست در موارد زیر به شما یاری کند:

  • فشار خون پایین تر
  • پیشگیری از حملات قلبی
  • پیشگیری از لخته شدن خون
  • تسکین سوزش معده
  • کلسترول پایین تر
  • خوب شدن گردش خون

کنترل وزن و قند خون

یک مطالعه در سال ۲۰۱۲ از دانشگاه کلمبیا که شامل ۱۰ مرد دارای اضافه وزن بود، نشان داد که آشامیدن چای زنجبیل (در این مورد، پودر زنجبیل حل ‌شده در آب داغ) احساس آن ها در مورد سیری و کم شدن گرسنگی زیاد شدن داد.

تحقیق تحقیقات انجام شده نشان می ‌دهد که زنجبیل قادراست در مدیریت اضافه وزن اثربخش باشد. با این حال، اکثر آزمایش ‌ها مطالعات روی موش ها بوده که نشان می ‌دهند زنجبیل قادراست به پیشگیری از چاقی و مسائل مربوط به چاقی یاری کند.

بعضی تحقیقات نشان می ‌دهند که زنجبیل قادراست به خوب شدن کنترل قند خون، کم شدن A1C ، انسولین و تری گلیسرید در میان مردم مبتلا به دیابت گونه ۲ یاری کند.

تسکین درد

قرن هاست که زنجبیل برای معالجه التهاب مورد مصرف قرار می گیرد و شواهد خیلی بیشتری پشت این خاصیت است. در چندین مطالعه نشان‌ داده شده ‌است که به طور ویژه به کم شدن درد آرتروز زانو یاری می‌ کند.

چای زنجبیل هم چنین می ‌تواند به کم شدن سردرد، گرفتگی عضلات دراثر قاعدگی، ماهیچه ‌های مجروح و گونه های دیگر درد یاری کند.

پشتیبانی ایمنی و پیش‌ گیری از سرطان

این باور وجود دارد که آنتی‌ اکسیدان ‌های موجود در زنجبیل می ‌تواند به تثبیت ایمنی شما و کم شدن استرس و فشار یاری کند. مصرف چای زنجبیل نیز قادراست به تسکین گرفتگی بینی و دیگر مسائل تنفسی نظیر سرماخوردگی شایع و یا آلرژی های محیطی یاری کند.

تحقیقات حتی نشان داده ‌اند که زنجبیل قادراست به پیشگیری از سرطان یاری کند. تحقیقات آزمایشگاهی حاکی از آن است که، زنجبیل به جنگیدن با گونه های متفاوت سلول‌ های سرطانی از جمله سرطان لوزالمعده و سرطان روده بزرگ پرداخته است.

چگونه چای زنجبیل را در خانه درست کنیم؟

این یک دستور العمل آسان برای درست کردن چای زنجبیل است. مواد مورد احتیاج شما جملهند از:

  • ۴ تا ۶ برش نازک زنجبیل خام پوست ‌کنده شده (اضافه کردن برش‌ های زیادتر برای چای زنجبیل قوی ‌تر)
  • ۲ عهده آب
  • عصاره نصف لیمو ترش و عسل یا شهد آگاو به عنوان مزه (اختیاری)

اول، ریشه زنجبیل را بشویید و تمیز نمایید. سپس زنجبیل را پوست کرده و قطعه قطعه نمایید. یک قابلمه کوچک با دو فنجان آب پر نمایید. تکه‌ های زنجبیل را در آب قرار دهید و به آرامی به مدت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه، بسته به این که چقدر چای تند دوست دارید، بجوشانید. حال آن را از روی حرارت بردارید، عصاره لیمو و عسل (یا آگاو) را در صورت تمایل به آن اضافه نمایید.

شما همینطور می توانید چای زنجبیل را با شیر درست نمایید. برش های ریشه زنجبیل خود را به مدت ۱۰ دقیقه در یک فنجان آب بجوشانید و سپس آن را از روی حرارت برداشته و ۲ فنجان شیر به آن اضافه نمایید. شیر و زنجبیل را به مدت پنج دقیقه بجوشانید و سپس در لیوان مورد علاقه تان سرو نمایید.

همینطور بخوانید: خصوصیات چای زنجبیل و لیمو

تاثیرات جانبی چای زنجبیل

آشامیدن چای زنجبیل می‌ تواند تاثیرات جانبی به همراه داشته باشد، اما به احتمال بیشتر این مسائل را تجربه نخواهید کرد مگر این که مقادیر خیلی بیشتری از آن استفاده نمایید.

مردم اکثر نفخ، تپش قلب و وضعیت تهوع را به عنوان تاثیرات جانبی وابسته با زنجبیل گزارش می‌ کنند. از آنجا که زنجبیل امکان پذیر است فشار خون را کم شدن دهد و تاثیر رقیق کردن خون را به دنبال داشته باشد، مردمی که داروهای فشار خون استفاده می کنند بایست قبل از استفاده زنجبیل اضافی با دکتر خود مشورت کنند.

اگرچه شما نبایست در استفاده زنجبیل افراط نمایید، چای زنجبیل یک راه آسان، خوشمزه و تمام جانبه برای ارتقاء تندرستی است.