برای صاف شدن شکم چه بخوریم؟ 15 غذای کوچک کننده شکم | مجله هفتگی

ناشر : دانلود موزیک ویدیو

برای صاف شدن شکم چه بخوریم؟ 15 غذای کوچک کننده شکم | مجله هفتگی


زیادتر مردم بر این باورند که شکم شش تکه با انجام تمرینات ورزشی سخت و رژیم‌های خوراکی سخت ایجاد می‌شود. در این مقاله قصد داریم به شما نشان دهیم که این موضوع درست نیست. در دنباله با ۱۰ ماده خوراکی متفاوت آشنا خواهید شد که سوخت مورد احتیاج برای عضلات را فراهم می‌کند، شما را سیر می‌سازد و در نهایت به شما یاری می‌کند شکم تختی داشته باشید.

 1. ماهی

ماهی نه تنها با چربی‌های سالمی پر شده است بلکه عاری از کربوهیدرات است و قادراست پروتئین مورد احتیاج جسم را فراهم کند.

 1. تخم مرغ

زرده تخم مرغ همواره توسط زیادتر مردم استفاده نمی‌شود. اما بایست به دلیل داشته باشید که زرده تخم مرغ چربی‌های سالمی را فراهم می‌کند که برای پیشرفت مغز الزامی است. این ماده قادراست شما را سیر نگه دارد و با جوی دوسر ترکیب عالی ایجاد خواهد کرد.

 1. جوی دوسر

جوی دوسر انرژی مورد احتیاج جسم را فراهم می‌کند. مردمی که تمرینات سخت ورزشی را انجام می‌دهند می‌توانند از این ماده مصرف کنند.

 1. بادام

همانطور که می‌دانید بادام یکی از تنقلات سودمند برای جسم محسوب می‌شود. شما می‌توانید بادام را در جیب خود بریزید و همیشه همراه خود داشته باشید. هر زمان گرسنه شدید چند عدد بادام میل کنید. بادام دارای چربی های سالم و پروتئین است و کربوهیدراتی ندارد. همینطور این ماده فیبر مناسبی دارد. پس از آن غفلت نکنید.

 1. اسفناج

روش‌های بیشتری برای لذت بردن از این ماده سبز رنگ و پرفایده وجود دارد. شما می‌توانید اسفناج را در اسموتی‌های خود مورد مصرف قرار دهید یا در سالادها به کار ببرید. این سبزی خوشمزه لبریز از ویتامین و فیبر است.

 1. حبوبات

لوبیای سیاه، سفید یا قرمز قادراست انتخاب شما باشد. بایست مطمئن شوید که این مواد را در رژیم خوراکی خود مورد مصرف قرار می‌دهید. این کربوهیدارت‌ها به آرامی هضم می‌شوند و همین امر سبب می‌شود انرژی مورد احتیاج جسم برای کل روز فراهم گردد. همینطور حبوبات منشا پربار از فیبر و پروتئین است.

 1. سویای خشک

اگر شما نیز اهل مسافرت هستید می‌توانید از مواردی همانند سویای خشک شده مصرف نمایید. این ماده لبریز از فیبر، پروتئین و کربوهیدرات است.

 1. دانه‌های کدوتنبل

دانه کدو تنبل لبریز از منیزیم، روی و امگا۳ است. وقتی که از کدو تنبل مصرف می‌نمایید دانه‌های آن را دور نریزید. مناسبتر است مطمئن شوید که این دانه‌ها را خشک می نمایید و در کنار خانواده از میل کردن آن لذت می برید.

 1. روغن زیتون

با روغن زیتون دوست شوید. شما می‌توانید هر ماده ای را با این روغن بپزید و از مزه بی نظیر آن لذت ببرید. این چربی سالم به مفاصل و تندرستی مغزتان یاری می‌کند. پس از آن غفلت نکنید.

همینطور بخوانید: خصوصیات روغن زیتون
 1. کینوا

این ماده نیز یکی از مواردی است که با ماهی و سبزیجات مزه عالی نمایان می‌کند. پخت آن به وقت بیشتری احتیاج ندارد. پس می‌توانید آن را برای صبحانه نیز مهیا نمایید. کینوا لبریز از فیبر، کربوهیدرات‌های مناسب و پروتئین است و به شما یاری می‌کند انرژی مورد احتیاج جسم خود را با آن تامین نمایید.

همینطور بخوانید: خصوصیات و اهمیت خوراکی کینوا
 1. پودر پروتئین

شما می‌توانید پروتئین مورد احتیاج جسم خود را از منابع طبیعی به دست آورید اما در بعضی از موارد اینکار خیلی سخت خواهد بود. در این تقویت می‌توانید از پودرهای پروتئینی مصرف نمایید. پودری را انتخاب نمایید که با احتیاجهای رژیم خوراکی شما سازگار است.

به عنوان مثال می‌توانید از پودر پروتئینی سبزیجات مصرف نمایید. پروتئین آب پنیر گزینه عالی برای ایجاد عضلات و ریکاوری سریع است. کازئین نیز برای مردمی که به زمان خواب احساس گرسنگی می‌کنند خیلی مناسب است زیرا به آهستگی هضم می‌شود و شما را در طول خواب سیر نگه می‌دارد.

 1. آووهدیه

آووهدیه چربی‌های سالمی دارد. این میوه خوشمزه برای موها، پوست و ناخن عالی است. مزه بی نظیر آن قادراست شما را به خود جلب کند.تلاش نمایید آووهدیه را با تخم مرغ نیز امتحان نمایید.

همینطور بخوانید: خصوصیات آووهدیه برای لاغری
 1. گونه های توت

شما می‌توانید از توت فرنگی،تمشک، بلوبری و توت‌های دیگر به مناسبی بهره مند شوید. همه ی این توت‌ها در برگیرنده آنتی اکسیدان‌های متفاوت هستند و کربوهیدرات خیلی اندکی دارند. توت‌های متفاوتی که در این فهرست بیان شد لبریز از فیبر هستند. این توت‌ها را در اسموتی‌های خود به کار ببرید.

 1. برنج سیاه

برنج سیاه لبریز از ویتامین و فیبر است. این ماده را در رژیم خوراکی خود به کار بگیرید.

 1. سیب زمینی شیرین


نظر های خودتون را برای دانلود موزیک ویدیو قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد