انواع روغن های گیاهی و خواص آنها | مجله هفتگی

ناشر : دانلود موزیک ویدیو

انواع روغن های گیاهی و خواص آنها | مجله هفتگی


روغن های گیاهی که از دانه های سبزیجات و دانه هایی که دارای محتوای روغنی هستند استخراج می شوند به قسمت باارزشی از رژیم خوراکی مردم تبدیل شده اند. چه بخواهید از این روغن به عنوان واسط پخت و پز مصرف نمایید یا به عنوان سس سالاد از آن بهره مند شوید، این روغن ها منشا مناسبی از چربی های سالم هستند.

به طور کلی، روغن های گیاهی مزایای بیشتری همانند کم شدن ریسک دچار به مریضی های قلبی -عروقی، متابولیسم مناسبتر و گوارش راح تر، کم شدن ریسک دچار به سرطان سینه و فراهم آوردن اسیدهای چرب امگا ۳ برای جسم را دارند.

در این مقاله قصد داریم ترکیب غذا ای و مزایای این روغن های گیاهی را با جزییات زیادتری مورد تحقیق قرار دهیم.

تمام چیز درباره روغن های گیاهی

اهمیت خوراکی روغن های گیاهی:

روغن های متفاوت اجزای غذا ای متفاوتی دارند که به جسم یاری می کنند اما عناصر شایعی همانند ویتامین E، اسید چرب امگا ۳ و امگا ۶، اسیدهای چرب تک غیر اشباع و چند غیر اشباع و چربی های اشباع شده در این روغن ها دیده می شود.

گونه های روغن های گیاهی:

روغن نارگیل:

روغن های دوست داشتنیمحلی دارای مزایای بیشتری برای جسم هستند. این روغن را قادراست از گوشت درخت نارگیل یا هسته آن استخراج کرد. روغن نارگیل به جلوگیری از ریزش مو، پیری زودرس و زیاد شدن قدرت سیستم ایمنی یاری می کند. این روغن را می توان برای پخت و پز، ماساژ و به عنوان روغن حامل مورد مصرف قرار داد. گونه های متفاوتی از روغن نارگیل وجود دارد.

روغن گیاه گل رنگ:

این روغن که از دانه های گیاه گل رنگ استخراج می شود، شامل اسید چرب امگا۶، اولئیک اسید و لینولئیک اسید است که قادراست به جنگیدن با چاقی یاری کند، دیابت را مدیریت نماید، از بروز علامت های سندرم پیش از قاعدگی جلوگیری نماید و سیستم ایمنی را تثبیت کند.

روغن دانه آفتاب گردان

روغن آفتابگردان:

استخراج این روغن آسان است. مقادیر مناسبی از اسیدهای چرب و ویتامین E در این روغن وجود دارد که سبب می شود گزینه سالم مناسبی برای مردم باشد. روغن آفتابگردان، انرژی را زیادتر می کند، تندرستی پوست و مو را خوب شدن می قسمتد، از بروز مریضی های قلبی جلوگیری می کند، شدت آرتروز و آسم را کم شدن می دهد و به تولید مجدد سلول های پوست یاری می کند.

روغن سویا:

این روغن از دانه های سویا استخراج می شود و پربار از اسیدهای چرب است. مواد معدنی و ویتامین های بیشتر در آن و محتوای انتی اکسیدانی اش سبب شده است این گزینه انتخاب مناسبی برای مردم باشد.

بعضی از مزایای این روغن برای تندرستی شامل تثبیت سیستم ایمنی، دارا بودن چشم و پوستی سالم تر، کم شدن ریسک دچار به مریضی های قلبی است. این روغن به کم شدن علامت های آلزایمر نیز یاری می کند.

همینطور بخوانید: خصوصیات روغن دانه سویا

روغن زیتون:

روغن زیتون روغنی است که از خود میوه استخراج می شود. زیادتر مردم می توانند اسیدهای چرب امگا ۳ مورد احتیاج جسم را از روغن ماهی به دست آورند اما گیاهخواران می توانند این اسید چرب را از روغن زیتون به دست آورند. روغن زیتون برای آشپزی، مقاصد دکتری، صابون ها و محصولات آرایشی، مکمل ها و در بعضی از موارد به عنوان سوخت مورد مصرف قرار می گیرد. گونه های متفاوتی از این روغن را می توان خریداری کرد.

روغن بادام زمینی:

این روغن دوست داشتنی از بادام زمینی استخراج می شود. با وجود تعادل مناسبی از اسیدهای چرب، این روغن قادراست انتخاب مناسبی برای مردم باشد. روغن بادام زمینی پربار از ویتامین ها، مواد معدنی و مواد آلی است. این موضوع به حفط میزان کلسترول خون، فشار خون و تندرستی کلی جسم یاری می کند و علامت های پیری را به تاخیر می اندازد.

روغن کنجد:

یکی از روغن های دوست داشتنی دیگر روغن دانه کنجد است که قادراست جانشین مناسبی برای روغن های غیر سالم باشد. این روغن پربار از مواد معدنی همانند روی، مس، کلسیم و منیزیم است و اسید چرب چند غیر اشباع و تیروزین دارد. این روغن به کم شدن التهاب ، زیاد شدن تندرستی دندان ها و متابولیسم و کم شدن لکه های پیری یاری می کند.

هشدار:

علی رغم دیدگاه های متفاوت در مورد مزایا و ریسکات استفاده روغن های گیاهی، این موارد برای رژیم گیاهی ما الزامی هستند. با اینحال درک ترکیب روغن و تاثیرات آن بر روی تندرستی و جسم از ارزش خیلی بیشتری برخوردار
نظر های خودتون را برای دانلود موزیک ویدیو قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد