چگونه از افتادگی پوست بعد از کاهش وزن جلوگیری کنیم؟ | مجله هفتگی

ناشر : دانلود موزیک ویدیو

چگونه از افتادگی پوست بعد از کاهش وزن جلوگیری کنیم؟ | مجله هفتگی


بالاخره شما ورزشی را نمایان کرده‌اید که دوست دارید و به یک برنامه‌ی خوراکی دست نمایان کرده‌اید که با روش زندگی شما هماهنگ است. چند کیلو اضافه وزنی که سال‌ها به همراه خود داشتید آغاز به آب شدن کرده است. در این میان تنها یک مسئله وجود دارد و آن هم این است که پوست شما در تاثیر کم شدن وزن افتاده‌تر خواهد شد. چین و چروک روی شکم، بازوها و حتی صورت شما پدیدار می‌شود. اگرچه به زمان کم شدن وزن کاملا نمی‌توانید از افتادگی پوست پیشگیری نمایید اما در این مقاله مرحله هایی را ذکر خواهیم کرد که قادراست برایتان سودمند باشد. یک روش زندگی سالم و استراتژی‌های ویژه برای زیاد شدن کلاژن(پروتئین ساختاری که مسئول کشسانی پوست است)، قادراست فرق بیشتری در شما ایجاد کند.

  1. به طور تدریجی کم شدن وزن داشته باشید:

زیادتر کارشناسان پیشنهاد می‌کنند تنها ۴۵۳ گرم تا ۲ کیلوگرم در طول یک هفته کم شدن وزن داشته باشید. کم شدن وزن سریع با مصرف رژیم خوراکی و پاک‌کننده‌های سخت، قادراست مسائل بیشتری برای شما ایجادکند و تندرستی پوست شما را تحت اثر خود قرار دهد. همین امر سبب می‌شود موفقیت کلی شما در کم شدن وزن نیز تحت اثر قرار گیرد.

  1. ماهیچه‌های استواری بسازید:

چربی جسم خود را با توده‌های ماهیچه‌ای جانشین نمایید . برای انجام اینکار بایست بر روی آموزش‌های قدرتی تمرکز نمایید. شما بایست ماهیچه‌ را جانشین چربی نمایید که می‌خواهید از دست بدهید. وقتی که ماهیچه‌های زیرین شما استوار و سفت شود، سبب می‌شود پوستی استوار داشته باشید و از افتادگی آن نیز پیشگیری می‌کند. ساخت ماهیچه‌های استوار و قوی نه تنها سبب استوار شدن پوست می‌شود بلکه به استفاده کالری زیادتر در جسم یاری می‌کند.بسته به انتخاب خودتان، می‌توانید از دمبل، ماشین‌های متفاوت ورزشی و یا وزنه مصرف نمایید. مناسبتر است در هفته ۴ روز را به ورزش‌های قدرتی بپردازید. در این میان، ۲ الی ۳ روز را در هفته به آموزش‌های سخت و با شدت بالا تخصیص دهید تا بتوانید متابولیسم خود را زیاد شدن دهید و توده‌های ماهیچه‌ای زیادتری بسازید. برای اینکه نتیجه‌ی مناسبتری داشته باشید، این برنامه را با پروتئین خوب و به اندازه همراه سازید. میل کردن گوشت و دیگر مواد پروتئینی قادراست شما را مستحکم‌ترو قوی‌تر سازد.

  1. محافظت زیادتری در برابر نور خورشید داشته باشید:

اگر قصد دارید بیرون از منزل به ورزش بپردازید، مناسبتر است بیشتر دربرابر نور خورشید قرار نگیرید. اشعه‌ی ماوراء بنفش خورشید قادراست کلاژن پوست را خراب کند. پیاده‌روی و دویدن خود را صبح زود انجام دهید.از ضد آفتاب‌هایی مصرف نمایید که برچسب ” طیف گسترده ” داشته باشند. این نوع ضد آفتاب‌ها می‌توانند پوست شما را در برابر اشعه ی ماوراء بنفشمراقبت نمایند. لباس‌های خوب به تن داشته باشید. لباس‌های متفاوتی در بازار وجود دارد که می‌توانند در برابر اشعه‌های زیان آور نور خورشیداز شما مواظبت نمایند.

  1. از مواد خوراکی سالم و غذایی مصرف نمایید:

بشقاب خوراکی خود را از سبزیجات و میوه‌های رنگارنگ پر نمایید. این موادخوراکی شامل مواد غذایی هستند که برای تندرستی پوست خیلی خوب است. وجود ویتامین A و یا لیکوپن در سبزیجات و میوه‌ها قادراست برای تندرستی پوست خیلی سودمند باشد. تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که آنتی اکسیدان‌های موجود در سبزیجات و میوه ها قادراست از پوست انسان در برابر اشعه‌ی زیان آور ماوراء بنفشمراقبت نماید. شما می‌توانید این آنتی اکسیدان‌ها را در گوجه فرنگی، فلفل قرمز و دیگر سبزیجات نمایان نمایید. در این میان، سبزیجاتی با برگ سبز و مرکبات دارای ویتامین C بی‌شماری هستند که به ساخت کلاژن یاری بی‌شماری می‌کند.

  1. از کرم‌ها و سرم‌های خوب مصرف نمایید:

اگرچه مصرف این موارد نقادراست برای پوست شما معجزه کند اما محصولاتمحلی اگر به صورت منظم مورد مصرف قرار گیرند، می‌توانندپرورش کلاژن پوست را سرعت قسمتیدن به کنند و ظاهر آن را خوب شدن بقسمتند. کارشناس پوست قادراست کرم‌های شامل رتینوئید و یا ژل‌هایی همانند رتین-A را تجویز نماید. شما می‌توانید به دنبال سرم‌هایی باشید که شامل عامل‌هایپرورش اپیدرمی هستند و تولید فیبروبلاست عمیق در پوست و کلاژن را برانگیختن می‌نمایند.

  1. سیگار نکشید:

سیکار کشیدن را ترک نمایید. هر سیگاری که شما روشن می‌نمایید، قادراست پوست شما را شل‌تر کند و از استحکام آن بکاهد. قرار گرفتن دربرابر دود سیگار نیز قادراست میزان پروتئین‌های التهابی در پوست را زیاد شدن دهد و از میزان کلاژن در پوست بکاهد. همین امر نیز سبب افتاده شدن پوست و ایجاد چین و چروک‌های متفاوت در آن می‌گردد.

همینطور بخوانید: چگونه سیگار را ترک کنیم؟
  1. به یک دکتر کارشناس رجوع نمایید:

شاید شما دوست نداشته باشید تا رسیدن به کم شدن وزن خوب، به دکتر پوست م
نظر های خودتون را برای دانلود موزیک ویدیو قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد