بهترین درمان خانگی یبوست چیست؟ (۵ راه رفع مشکل اجابت مزاج) | مجله هفتگی

ناشر : دانلود موزیک ویدیو

بهترین درمان خانگی یبوست چیست؟ (۵ راه رفع مشکل اجابت مزاج) | مجله هفتگی


یبوست یکی از آن تقویتی است که امکان پذیر است بدون معالجه نیز خوب شدن یابد اما بعضی از اوقات اجابت مزاج برای مردم سخت می شود و بایست به فکر راه معالجه بود.

در این مقاله قصد داریم معالجه های خانگی را معرفی کنیم که می توانند به شخص در تغییر عادت اجابت مزاج یاری کنند. همینطور تلاش می کنیم تغییرات ضروری در روش زندگی که به دارا بودن اجابت مزاج سالم و منظم منجر می شود را نیز بیان نماییم. اجابت مزاج برای هر شخصی مختلف است.

ممحدودهه سالم برای دارا بودن اجابت مزاج همواره از سه بار در هفته تا سه بار در روز متغیر خواهد بود. فاکتور های خیلیی بر روی این توانایی جسم اثر می گذارند. از جمله این فاکتور های می توان به رژیم خوراکی، وجود مریضی یا تغییر در عادت های زندگی ذکر کرد. ملین دارویی است که سبب برانگیختن اجابت مزاج می شود.

بعضی از معالجه های خانگی نیز وجود دارد که می توان به عنوان جانشین از آن ها مصرف کرد. در دنباله تلاش می کنیم بعضی از این گزینه ها را با هم مرور نماییم.


معالجه های خانگی یبوست

شیوه های طبیعی برای برانگیختن اجابت مزاج وجود دارد. لیست زیر کارهایی است که می توان انجام داد، خوراکی ها و آشامیدنی هایی است که می توان استفاده کرد و معالجه های گیاهی است که می توان از آن ها یاری گرفت.


 • انجام تمرینات ورزشی

 • انجام دادن تمرینات ورزشی قادراست عضلات موجود در بخش پایینی دستگاه گوارش را برانگیختن کند. این قسمت از روده تلاش می کند جسم را از شر مواد مضر خلاص سازد. انجام پیاده روی، آهسته دویدن یا انجام بعضی از اشکال تمرینات ورزشی قادراست سبب برانگیختن اجابت مزاج شود.


 • آرام سازی و موقعیت بدنی

 • نداشتن اجابت مزاج خوب به زمان احتیاج، قادراست برای مردم استرس زا باشد.تلاش نمایید آرام باشید و برای اینکار وقت به اندازه تخصیص دهید. فشار آوردن یا تلاش برای ایجاد نیروی اضافی قادراست برای جسم زیان آور باشد.

  بالا بردن زانوها تا کفل قادراست فرآیند اجابت مزاج را ساده تر کند. پاها را بر روی بلوک قرار دهید یا وقتی اجابت مزاج داشته باشید که به راحتی بر روی سنگ توالت نشسته اید.


 • کیوی

 • میوه کیوی لبریز از فیبر است. مطالعات انجام شده در سال ۲۰۱۳ نشان می دهد آن هایی که از کیوی مصرف می کنند آسان تر می توانند اجابت مزاج داشته باشند. این موضوع بدین معنی است که این میوه یک ملین طبیعی است که امتحان کردنش خیلی اهمیتمند خواهد بود.


 • قهوه

 • بعضی از مطالعات قدیمی نشان می دهد قهوه قادراست به مردم در اجابت مزاج یاری کند. مطالعه منتشر شده در سال ۲۰۰۶ هم نشان می دهد خانم های که از قهوه مصرف می کنند کمتر از دیگران به یبوست مبتلا می شوند.

  مطالعات اندکی در سال های اخیر در این حوزه انجام شده است هر چند مطالعه انجام شده در سال ۲۰۱۵ نشان می دهد قهوه بدون کافئین به کم شدن وقت اجابت مزاج بعد از جراحی روده منجر می شود. هنوز معلوم نیست چرا قهوه چنین تاثیراتی بر روی جسم دارد اما آشامیدن یک فنجان قهوه قادراست به خوب شدن اجابت مزاج یاری کند.


 • روغن دانه کتان

 • یکی از مطالعات موجود نشان می دهد روغن دانه کتان قادراست به عنوان معالجه ای برای یبوست عمل کند. مردمی که در این مطالعه شرکت کرده بودند ۴ میلی لیتر از این روغن را به صورت هر روزه گرفتن کردند. روغن دانه کتان را می توان به عنوان مکمل استفاده کرد و همواره به شکل کپسول ارائه می شود.

  همینطور بخوانید: خصوصیات و پیامد دانه کتان

  وقتی که به اجابت مزاج احتیاج داریم اما نمی توانیم این کار را به درستی انجام دهیم:

  یبوست نام دکتری برای تقویتی است که درآن اجابت مزاج به طور منظم انجام نمی شود یا اینکار برای مردم سخت می گردد. دیگر علامت های این مریضی در برگیرنده احساس نفخ شکم، مریضی یا درد در ناحیه شکم است. یبوست همیشه دلیل واضح و نمایانی ندارد. این تقویت اکثر بدین خاطر رخ می دهد که شخص فیبر به اندازه استفاده نکرده، مایعات به اندازه ننوشیده یا ورزش به اندازه نکرده است.

  استرس یا تغییر در برنامه عادی زندگی هم قادراست سبب یبوست شود. همینطور این تقویت امکان پذیر است پیامد جانبی داروهای استفادهی باشد. مسافرت کردن قادراست بدین معنا باشد که شخص در وقت های مورد احتیاج به دستشویی دسترسی ندارد.

  اگر می توانید عادت اجابت مزاج خود را در مسافرت نیز حفظ نمایید. استرس و نگرانی در مورد اجابت مزاج خارج از منزل امکان پذیر است شخص را از انجام درست این فرایند باز دارد. در این تقویت شخص بایست آرام باشد، احساس آرامش داشته باشد و عجله نکند. تمام این ها به خوب شدن تقویت یاری می کند.


  نکاتی برای دارا بودن اجابت مزاج سالم:

  رژیم خوراکی که دربرگیرنده فیبر به اندازه است قادراست به تندرستی دستگاه گوارش یاری کند. دو گونه فیبر محلول در آب و نامحلول در آب وجود دارد که هر دوی آن ها بایست در رژیم خوراکی موجود باشد. منابع فیبر جملهند از:

  فیبر محلول:

  • میوه
  • جوی دوسر
  • موادی همانند عدس و حبوبات

  فیبر نامحلول:

  • پاستا، نان و غلات صبحانه با سبوس
  • پوست میوه و سبزیجات همانند سیب زمینی یا سیب
  • برنج قهوه ای

  خوراکی هایی همانند خوراکی های سرخ شده، بستنی و خوراکی های فرآوری شده شامل فیبر بیشتری نیستند. آشامیدن آب به اندازه به جسم یاری می کند مدفوع نرم تری داشته باشد. بزرگسالان به طور متوسط بایست ۶ الی ۸ لیوان آب در روز بنوشند.

  تلاش برای دارا بودن اجابت مزاج در یک وقت ویژه در روز قادراست به حفظ عادت اجابت مزاج یاری کند. مردم بایست به زمان احتیاج به دستشویی بروند و اینکار را به تاخیر نیندازند. تاخیر انداختن اجابت مزاج سبب می شود آب موجود در آن جذب شود و همین امر به تولید مدفوع سفت تر می انجامد که عبورش خیلی سخت است.

  جسم برای هضم مواد خوراکی به وقت احتیاج دارد درنتیجه شخص بایست قبل از میل کردن نوبت خوراکی به جسم اجازه دهد فرایند هضم و گوارش را به مناسبی انجام دهد و برای دفع مدفوع مهیا شود. میل کردن نوبت های خوراکی در یک وقت منظم به جسم یاری می کند اجابت مزاج منظمی داشته باشد.

  مصرف منظم از دستشویی و آرام کردن این محیط اثر عمده ای در این فرایند دارد. وجود استرس قادراست اجابت مزاج را در وقت های مورد احتیاج، سخت سازد.


  چه وقتی بایست به دکتر رجوع کنیم؟

  تقویت رجوع به دکتر در صورتی که معالجه های خانگی یبوست کارساز نبود.

  اگر شخصی تقویت زیر را داشته باشد به احتمال بیشتر با یبوست روبروست:

  • کمتر از سه بار در هفته اجابت مزاج دارد
  • مدفوعش سفت یا خشک است
  • اجابت مزاج سخت است زیرا مدفوع بزرگ تر از حد متداول است. یبوست اگر به صورت معالجه نشده رها شود قادراست به پیامدهای همانند هموروئید منجر شود.

  اگر شخص تغییری در رژیم خوراکی و روش زندگی خود انجام داده باشد اما هنوز با یبوست دست و پنجه نرم می کند مناسبتر است با یک دکتر کارشناس مشورت نماید. مصرف ملین قادراست یبوست را معالجه کند. طیف وسیعی از ملین ها در دسترس مردم قرار دارد. دکتر قادراست خوب ترین گزینه را برایتان تجویز کند. بایست داروی تجویز شده به درستی و طبق دستو
  نظر های خودتون را برای دانلود موزیک ویدیو قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد