بهترین چای لاغری چیست؟ 5 بهترین چایی برای کاهش وزن | مجله هفتگی

ناشر : دانلود موزیک ویدیو

بهترین چای لاغری چیست؟ 5 بهترین چایی برای کاهش وزن | مجله هفتگی


یک فنجان چای داغ، آشامیدنی خوبی برای تسکین درد گلو یاگرم شدن در یک شب سرد زمستانی است. اما بعضی از چای‌ها برای انجام کارهای دیگر نیز عالی هستند. مثلا شما می‌توانید از خصوصیات چای‌ها برای کم شدن وزن خود مصرف نمایید.

در این مقاله قصد داریم ۵ مورد از مناسبترین چای‌های لاغر کننده را معرفی کنیم. هر کدام از این چای‌ها دارای خصوصیات جادویی هستند و می‌توانند هورمون‌های زیاد شدن اشتها را سرکوب کنند. همینطور آشامیدن این چای‌ها برای تندرستی قلب شما سودمند خواهد و از بروز مریضی‌های قلبی و دیابت پیشگیری می‌کند.

  1. زیاد شدن دهنده متابولیسم بدن؛ چای سبز:

آشامیدن چای سبز قادراست سلول‌های چربی را از بین ببرد. قبل از انجام تمرینات ورزشی، شما می‌توانید اثر چربی سوزی ورزش را با آشامیدن چای سبز زیاد شدن دهید.

مطالعات اخیر نشان می‌دهد، مردمی که هر روزه ۴ الی ۵ فنجان چای سبز را به تمرینات ورزشی خود اضافه کرده‌اند، تقریبا ۴ الی ۵ کیلوگرم زیادتر از دیگر مردم وزن کم کرده‌اند.به دلیل موادی به نام کاتچین که در چای سبز وجود دارد، چربی شکم قادراست کم شدن نمایان کند.

  1. آب کننده چربی‌ها؛ چای اولانگ:

این چای قادراست متابولیسم جسم را زیاد شدن دهد. اولانگ یک نام چینی برای اژدهای سیاه است. چای اولانگ نیز هنظیر چای سبز با کاتچین‌های خیلیی پر شده است و قادراست فرآیند کم شدن وزن را با زیاد شدن متابولیسم سرعت قسمتیدن به کند.

مطالعات انجام شده در چین نشان می‌دهد مردمی که به طور منظم از چای اولانگ مصرف می‌کنند، کم شدن وزن زیادتری خواهند داشت.

همینطور بخوانید: چای لاغری تن فیت
  1. کاهنده اشتها؛ چای نعناع:

شما می‌توانید یک قوری بزرگ را با برگ‌های نعناع پر نمایید و از آن برای کم شدن وزن خود مصرف نمایید. در حالیکه بعضی از بوها و عطرها قادراست سبب برانگیختن اشتها شود، بعضی دیگر می‌توانند اشتها را سرکوب نمایند.

مطالعات انجام شده نشان می‌دهد اشخصی که هر دو ساعت بوی نعناع را استشمام می‌کنند، هر ماه به طور متوسط ۲.۲ کیلوگرم وزن خود را از دست خواهند داد. همینطور می‌توانید چند قطره روغن نعناع را روی بالش خود بریزید تا از مزایای آن به مناسبی بهره مند شوید.

  1. مسدود کننده چربی؛ چای سفید:

این چای از تشکیل سلول‌های چربی جدید پیشگیری می‌کند. چای سفید به صورت طبیعی خشک است به همین خاطر کمتر از دیگر موارد فرآوری و پردازش می‌شود. این چای لبریز از آنتی اکسیدان‌های متفاوتی است.

مطالعات منتشر شده در مجله غذا و متابولیسم نشان می‌دهد که چای سفید قادراست به طور هموقت لیپولیز (عدم موفقیتن چربی‌ها) را زیاد شدن دهد و از تشکیل سلول‌های چربی پیشگیری نماید. اینکار همواره به دلیل وجود موادی است که فعالیت خیلی بالایی بر روی سلول‌های چربی انسان دارند.

  1. کاهنده گرسنگی؛ چای رویبوس:

این چای هورمون‌های ذخیره کننده چربی را مرتب کردن می‌کند.

از برگ‌های این گیاه برای ساخت چای مصرف می‌شود.این گیاه به طور انحصاری در نزدیکی کیپ تاون آفریقای جنوبیپرورش می‌کند. چیزی که این چای را برای کم شدن چربیهای شکمی عالی کرده این است که دارای یک فلاونوئید منحصر به شخص و قدرتمند به نام Aspalathin است.

تحقیقات نشان می‌دهد که این ترکیب قادراست هورمون‌های استرسی که سبب زیاد شدن گرسنگی و ذخیره سازی چربی می‌شود و به پرفشاری خون، سندروم متابولیک، مریضی‌های قلبی-عروقی و دیابت وابسته است را کم شدن دهد. شما می‌توانید با آشامیدن این چای از مزایای بی‌شمار آن بهره مند شوید.