حساسیت به بو، نور و لامسه حساس از نشانه های میگرن | مجله هفتگی

ناشر : دانلود موزیک ویدیو

حساسیت به بو، نور و لامسه حساس از نشانه های میگرن | مجله هفتگی


سردرد و بعد از آن میگرن‌ها. اگر شما از دومی رنج می‌برید، می‌دانید که اصطلاح درد برای آن انصاف نیست. میگرن قادراست فلج کنده باشد.

اما درد شدید سر به‌کنار، میگرن‌ها اکثر با نشانه ها عجیبی همراه هستند، چیزی که در سردرد‌های متداولی تجربه نمی‌شود. از چیزهای عجیب و غریبی که اطراف چشم می‌چرخد تا حس بویایی خیلی قوی.

در دنباله توضیحاتی برای همه ی پیامد جانبی عجیب مربوط به میگرن آورده شده است.

تصور لکه‌ها

لک‌ها، جرقه یا نور و نقاط سیاه “اورا” ندلگرمیه می‌شوند. که نتیجه بالا و پایین شدن لایه رویی بینایی مغز شماست. پزشک مارک گرین، مدیر مرکز دکتری درد و سردرد در بیمارستان Mount Sinai نیویورک می‌گوید: نظیر سوختن جنگل است که می‌سوزد و زمین سوخته به‌جا می‌گذارد. گرین می‌گوید که، قطعه پس سری مغز شما رشته‌های عصبی را فعال می‌کند و سپس از کار می‌اندازد، چیزی که درخشندگی و بعد از آن لکه‌های تاریک را بوجود می‌آورد.

پزشک جوزف سافدیه ، کارشناس مغز و اعصاب در مرکز دکتری پروتستان Weill Cornell در نیویورک می‌گوید که، گاهی مردم فکر می‌کنند تنها یک چشم است که گرفتار اورا بینایی شده است. اما در حقیقت، اورا در موارد نادر به سمت چپ میدان نظر ممحدوده می‌شود. سافدیه می‌گوید، اگر چشم چپ خود را بپوشانید، همچنان در چشم راست خود آن را تجربه می‌نمایید.

چرخش اتاق

خیلیی از مردم وضعیت نوسانی و چرخشی را تجربه می‌کنند. آنان در طی تجربه‌ی میگرن حس می‌کنند اگر دراز نکشند، امکان پذیر است پرت شوند. تغییرات دراثر میگرنِ ناگهانی، در شیمی مغز قادراست تعادل درونی گوش را با روش‌هایی یکسان سرگیجه برهم ‌زند، چیزی که اکثر احساس تهوع را بوجود می‌آورد. در حقیقت، تحقیقات نشان می‌دهد که میگرن و سرگیجه اکثر همراه هم هستند.

سوزش و مورمور شدن اعضای بدن

درست همانطور که لایه‌ی رویی بینایی شما بالا و پایین می‌شود، روی دیگر جنبه‌های فعالیت مغز شما نیز اثر می‌گذارد. مطالعات نشان می‌‌دهد که بعضی از اشکال اورا، اعصاب حسی را فعال می‌کند به روش‌ای سبب سوزش قسمتی از جسم می‌شود.

سپس عصب‌ها آرام می‌شوند و سبب بی‌حسی می‌گردند. درنتیجه، سوزش و بی‌حسی را در دستانتان حس می‌نمایید! این دیگر محصول فعالیت مغزی مغشوش شما است.

حساسیت لامسه

نظیر یک آفتاب سوختگی شدید، در بعضی از اورا‌های حساس، کم‌ترین ارتباط سبب درد شدید می‌شود، تقویتی نظیر حساسیت بیش از اندازه نورون‌ها. این درد زمانی عروق‌ خونی ملتهب، عصب‌های درد در ستون فقرات و سر را بیش از اندازه برانگیختن کند، بوجود می‌آید.

اگر تجربه‌اش کردید، به دکترتان بگویید. چرا؟ اگر از حساسیت بیش از اندازه نورون‌ها نیز رنج می‌برید، تریپتان‌ها، داروهای تجویزی رایج مورد مصرف در معالجه میگرن، کمترین اثر را خواهد داشت.

چهره خنده دار

اورای قادراست بر صورت، لب‌ها و یا زبان که به نام چیرو‌ی دهانی شناخته می‌شود، اثر گذارد و توانایی شما در صحبت کردن و میل کردن را مختل کند. گونه مشابهی از اورا قادراست سبب حذف بعضی از صحبتتان شود و یا مانع توانایی شما در به یادآوردن کلمات.

پزشک الکساندر ماسکوپ، مدیر و موسس مرکز سردرد نیویورک می‌گوید: این پیامد سبب می‌شود مردم مبتلا، بی قرار وجود تومور مغزی یا سکته مغزی شوند. رجوع به دکتر برای فهمیدن آنچه که اتفاق می‌افتد و یافتن معالجه الزامی است.

بوهای آزارنده

امکان پذیر است رایحه‌های خیلی شدید که سبب تهوع می‌شود را شناسایی دهید. سفدیه می‌گوید که، شما تنها نیستید: تقریبا نیمی از مبتلایان به میگرن به بو حساسیت دارند. نام مستعار آن اسموفوبیاست. متاسفانه، دیگر کوکی‌های تازه پخته شده اشتها آور نیستند. در عوض آن بوها برای حس بویایی مغز باری اضافی هستند و تقریبا هر بویی سبب به‌هم میل کردن معده می‌شود.

حساسیت به نور

تنها بوها نیستند که خیلی قوی می‌شوند. ماسکوپ می‌گوید، دیگر نواحی مغزِ مردم مبتلا به میگرن به نور و صدا حساس‌تر می‌شود، چیزی که علت خزیدن آنان به مکانی تاریک و خاموش برای دور شدن از در
نظر های خودتون را برای دانلود موزیک ویدیو قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد