۸ اشتباه فاحش مو خاکستری‌‌ها | مجله هفتگی

ناشر : دانلود موزیک ویدیو

۸ اشتباه فاحش مو خاکستری‌‌ها | مجله هفتگی


با عرض پوزش که خبر بدی را به اطلاعتان می‌رسانیم، اما حتی اگر موهای خاکستری به طور کاملپرورش کنند، چهره آنقدرها هم که شما تصور می‌نمایید مناسب نمی‌شود. برای دارا بودن گیسوان تمیز، درخشان و نقره‌ای، اندکی تلاش و البته چند فوت و فن احتیاج دارید. ۸ مورد از اشتباهات شایع در مسیر سفید شدن مو‌ها جملهند از:

اشتباه: استراتژی ویژهی برای به مرور سفید شدن مو‌ها ندارید.

حتی اگر مهیا‌اید که رنگ موی طبیعی خود را کاملا بپذیرید، کنسل کردن قرار آرایشگاهتان ایده‌ی مناسبی نیست. که اگر چنین نمایید، مادامی که برای کوتاه کردن موها به آرایشگاه نروید بایست با موهای چند رنگ بسازید.

راه‌حل: دیو استانکو، آرایشگر حرفه‌ای در سالن کاتر در نیویورک سیتی می‌گوید که، اگر تصمیم دارید موهایتان را کوتاه نمایید (مثل الگو کوتاهی پیکسی)، سریعا آن‌ها را کوتاه نمایید و خلاص شوید. اگر نه، هر ۶ تا ۸ هفته یکبار به آرایشگاه بروید و تغییری ایجاد نمایید، از آرایشگرتان درمورد روشن کردن رنگ پایه‌ی مو‌ها و هایلایت‌های کمرنگ ریشه سوال کنید. همچنان که موهایتان به مرور زیادتر و زیادتر سفید می‌شوند، به دلیل هایلایت یا پایه‌ی روشن، هیچ حد فاصل زننده‌ای نمایان نخواهد بود. بدین ترتیب به گفته‌ی استانکو، موهایتان به طور کامل به شکل مجللی خاکستری می‌شود.

اشتباه: از آرایشگرتان می‌خواهید موهایتان را لایه‌ لایه کوتاه نماید.

شاید چون شنیده‌اید که چند برش طولی به موها و خردکردن‌های کم موها شما را سالخورده‌تر نشان می‌شود و آثار چین و چروک را هویداتر می‌کند از آرایشگرتان می‌خواهید که تعداد لایه‌ها را زیاد شدن دهد. اما به اعتقاد گرت مارکنسون که آرایشگری حرفه‌ایست، اگر موهای خاکستری دارید، نبایست تعداد لایه‌ها بیشتر باشد. زیرا چنانچه تعداد لایه‌ها خیلی بیشتر شود، موها زبرتر به دید می‌رسند، به جای آنکه نور را منعکس کند، آن را متفرق می‌کند و بنابراین موهایتان نه براق و نه درخشان به دید نخواهند رسید.

راه‌حل: مکنسون توصیه می‌کند که از آرایشگرتان بخواهید خودش، هماهنگ با الگو و رنگ موهایتان، آنان را کوتاه کند (گونهی کوتاهی با لایه‌های کم) و اجازه ندهید که روی موهای خاکستری شما از تیغ، برای لایه لایه کردن‌های خلاقانه مصرف کند.

اشتباه: آب حمام را تصفیه نمی‌نمایید.

از سردوش‌های فیلتردار ساده مصرف نمایید. آملیا ترامل، آرایشگر مو در سالنی در نیویورک می‌گوید که، سختی آب و مواد معدنی موجود در آن قادراست موهای خاکستری را دودی‌تر و بی‌رنگ‌تر نشان دهد. کای‌لی پاک آرایشگر در نیویورک می‌گوید، احتمالا در آب حمام شما کلر هم وجود دارد، که قادراست موهای خاکستری شما را کمرنگ‌تر و پیچ‌دارتر کند.

راه‌حل: ترامل توصیه می‌کند، سر دوش قدیمی خودتان را با گونهی که کلر و فلزات سنگین را تصفیه می‌کند عوض نمایید، نظیر فیلتر ProShower با سردوش ProPur و ضرر‌های گذشته دراثر سختی آب را با یک شامپوی روشن‌کننده معالجه نمایید، نظیر شامپوی Bumble and Bumble Sunday که برای همین منظور آماده شده است. اما مطمئن باشید که آن را زیادتر از یک بار در هفته مصرف نمی‌نمایید، فرمول ماده شوینده‌ی آن برای مصرف هر روزه خیلی قوی می‌باشد.

اشتباه: مهیا استخر یا ساحل رفتن نیستید.

کارلینا اورتگا، آرایشگر در سالنی در نیویورک می‌گوید، موهای خاکستری شما چه در استخر محلی و چه در تعطیلات در ساحل دریا، ضرر می‌بیند. کلر مو را کم‌رنگ و کدر می‌کند و قادراست به آن سایه سبز رنگ بدهد و نمک آب، مو را برنجی رنگ کند.

راه‌حل: اورتگا می‌گوید که، پیش از آنکه داخل آب شوید، نرم‌کننده‌ را روی موهای نمناک خود بمالید، بدین ترتیب تحت اثر نمک و کلر تغییر رنگ نمی‌دهد. (اگر در استخر این اجازه داده نمی‌شود به جای آن از کلاه شنا مصرف نمایید.) ضرر‌ها همچنان برجاست؟ از بی‌رنگ موهایتان با معالجه خانگی محصولات like Rita Hazan’s Breaking خلاص شوید.

اشتباه: از شامپوی بنفش مصرف می‌نمایید.

این موقعیتی سخت و سخت است زیرا می‌خواهید از شر موهای چرک و دودی رنگ که با موهای خاکستری درآمیخته خلاص شوید، اما از شامپوی بنفش مصرف می‌نمایید! که رنگهای تیره را از بین می‌برد و اکثر اوقات نتیجه‌ی آن گیسوان بنفش رنگ است.

راه‌حل: شامپوی هر روزه تیره رنگی نظیر نرم کننده‌ی ‌Blonde Idol Custom-Tone Violet را برای مدت دو هفته جهت معالجه و نرم‌کنندگی جانشین نمایید، که رنگهای تیره یا برنجی را در موهای خاکستری خنثی می‌سازد و موهای پیچ دار را اندکی صاف می‌کند. استانکو می‌گوید:این شامپو به درخشان کردن موهای خاکستری یاری می‌کند تا اندکی زنده‌تر به‌دید رسد. اورتگا برای اثر و درخشش زیادتر توصیه می‌کند که حداقل هر ۳ تا ۴ ماه یک بار سری به آرایشگاه بزنید.

اشتباه: از روغن‌های مو مصرف نمی‌نمایید.

می‌دانیم که تصور گذاشتن روغن روی موها ترسناک است، اما در اینجا واقعا تحقیق می‌کنیم؛ موهای خاکستری شما زبرتر، خشک‌تر و پیچدارتر از موهایست که در جوانی داشتید و بالطبع محصولاتی که مصرف می‌نمایید نیز بایست به‌روز شود. استانکو توضیح می‌دهید که آشپزی با روغن به سبزیجات نرمی می‌دهد. به همین ترتیب، روغن به موها وضعیت ابریشمی می‌دهد و به صاف کردن پیچ وتاب‌ها یاری می‌کند.

راه‌حل: چه موها را به طور طبیعی خشک می‌نمایید و چه با سشوار، چند قطره روغن از قبیل روغن درخشان کننده‌ Redken Diamond را روی موهای مرطوبتان بمالید، روغن را زیادتر به انتهای مو و به صورت طولی بمالید.

اشتباه: از ابزار درست مصرف نمی‌نمایید.

زمان مصرف سشوار برای دارا بودن گیسوان نرم و نقره‌ای از ابزار درست بهره ببرید.

راه‌حل: پارک توصیه می‌کند که چنانچه در خانه سشوار می‌کشید، شانه‌‌هایی قدیمی خود را با برسی متشکل از موی زبر عوض نمایید. برس موی طبیعی به شکل استواری به رشته‌های مو می‌چسبد و زمانی که با سشوار موها را خشک می‌نمایید، شانه مو هایتان را استوار نگه می‌دارد، نتیجه‌ی آن موهایی براق می‌شود. برتری: رشته‌های زبر شانه اندکی از روغن‌ طبیعی را روی فرق سر و مو پخش می‌کند، بنابراین مو در کل سالم‌تر و درخشان‌تر به ‌دید می‌رسد.

اشتباه: با موهایتان با لطافت برخورد نمی‌نمایید.

پژوهشگران در مجله‌ی آرایشی پوست و مو و مجله‌ی انگلیسی پوست و مو آورده‌اند که با زیاد شدن سن، موها فایده ارتجاعی و استحکامشان را از دست می‌دهند و بنابراین زیادتر دربرابر شکنندگی قرار می‌گیرند. با این وجود نحوه‌ی برخورد ما در گذشته، نظیر عدم مصرف ابزار داغ و دارا بودن رفتار ملایم با مو، شاید اکنون کارساز باشد. اکنون وقت آن فرا رسیده تا نتیجه‌ی آن برخوردها را ببینید و البته اکنون نیز آنان را از ریسک نجات دهید.

راه‌حل: مارکنسون توصیه می‌کن
نظر های خودتون را برای دانلود موزیک ویدیو قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد