عوارض رنگ مو - 7 مورد از ضررهای رنگ کردن موی سر | مجله هفتگی

ناشر : دانلود موزیک ویدیو

عوارض رنگ مو - 7 مورد از ضررهای رنگ کردن موی سر | مجله هفتگی


حتما شما نیز دوست دارید موهای خود را هنظیر هنرپیشهان مشهور رنگ نمایید. اگرچه رنگ کردن مو سرگرم کننده است اما امکان پذیر است اثرات مناسبی بر روی موهای شما نداشته باشد. در زیادتر موارد، مصرف رنگ‌های شیمیایی دارای پیامد جانبی خیلی پرمخاطرهی است.

علامت‌ها و ضرر هایی که بر تاثیر رنگ کردن به مو وارد می‌شود همیشه بلافاصله بروز نمی‌کند. امکان پذیر است چند روز یا حتی چند هفته طول بکشد تا تاثیرات این مواد شیمیایی بروز کند.

اگر موهای خود را به طور مکرر رنگ می‌نمایید، اقبال رخ دادن این پیامد جانبی زیادتر خواهد بود. درنتیجه در این مقاله قصد داریم در مورد تاثیرات رنگ‌های شیمیایی بر روی جسم صحبت کنیم.

آسیبهای رنگ مو برای تندرستی بدن:

  1. حساسیت:

چه بخواهید از رنگ مو برای مخفی کردن رنگ خاکستری موهای خود مصرف نمایید یا تنها برای تجربه کردن از آن مصرف می‌نمایید، امکان پذیر است در ریسک واکنش‌های آلرژیک باشید. مقصر اصلی زیادتر واکنش‌های آلرژی‌زا ماده‌ای به نام پارا-فنیلین دی‌آمین یا همان PPD است.

شایع ترین علامت‌های آلرژی شامل خارش و سوزش پوست سر، قرمز شدن و تورم پوست، ایجاد شوره و تورم در اطراف چشم مژه ها، بینی و صورت است.

  1. موهای شکننده:

اگر اکثر موهای خود را به صورت مکرر رنگ می‌نمایید، به دلیل مواد شیمیایی موجود در آن موها خشک خواهد شد. مواد شیمیایی که در رنگ‌ها وجود دارد سبب ا ز بین رفتن رطوبت مو می‌شود و همین امر موها را شکننده خواهد کرد.

درخشندگی موها نیز به مرور وقت از بین خواهد رفت. ضرری که به موها وارد می‌شود در بعضی از موارد جدی است و منجر به کوتاه کردن موها خواهد شد.

  1. پوست برانگیختن پذیر:

رنگ مو امکان پذیر است سبب ایجاد واکنش‌های پوستی شود. بعضی از علامت‌ها شامل احساس سوزش ، قرمزی و پوسته پوسته شدن پوست، خارش و ناراحتی است.

۴۸ ساعت قبل از اعمال رنگ بر روی مو، مناسبتر است آن را روی بخشی از موهای خود اعمال نمایید تا از نبود حساسیت مطمئن شوید. اگر ورم و خارشی بعد از اعمال رنگ مو دیده شد و این تورم خوب شدن نیافت بایست به یک دکتر کارشناس پوست رجوع شود.

  1. سرطان:

آزمایش‌های آزمایشگاهی ثابت کرده اند که PPD قادراست به سلول‌های DNA انسان ضرر رسانده و سبب سرطان شود. اما اینکه مقادیر اندک PPD موجود در این رنگ‌ها قادراست سبب چنین ضرر‌هایی شود هنوز نمایان نیست.

این موضوع هنوز در میان پژوهشگران یک چالش باارزش محسوب می‌شود. جامعه سرطان آمریکا معتقد است که تحقیقات زیادتری بایست انجام شود. رزورسینول نیز ماده شیمیایی دیگری است که در رنگ‌های مو یافت می‌شود. این ماده یک ماده شیمیایی مختل کننده غدد درون ریز است که قادراست ریسک دچار به سرطان سینه ر
نظر های خودتون را برای دانلود موزیک ویدیو قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد