خواص ضد سرطانی عصاره سیر خشک شده | مجله هفتگی

ناشر : دانلود موزیک ویدیو

خواص ضد سرطانی عصاره سیر خشک شده | مجله هفتگی


قرن‌هاست سیر داروی گیاهی باارزشی در معالجه مریضی‌ها محسوب می‌‌شود. بر طبق اسناد دکتری موجود در مصر باستان که گامت آن به ۱۵۵۰پیش از میلاد می‌رسد، نقوش یافت شده بر دیواره‌ مقبره‌های مصر و مکان‌های اطراف مقبره‌ها در اوایل ۳۷۰۰ پیش از میلاد نشان می‌دهند که سیر به عنوان معالجه ای برای مریضی‌های قلبی، سرطان و دیگر مریضی‌های مزمن مورد مصرف قرار می‌گرفته است.

علم نوین خیلیی از خاصیت ها شفاقسمت سیر و خصوصیات بالقوه‌ی آن در کم شدن عاملهای پرمخاطره تعداد کثیری از مریضی‌ها، که بعضی از آنان به زیاد شدن سن وابسته است از جمله مریضی‌های قلبی عروقی و عصب‌شناختی و سرطان را تائید می‌کند. اثر سیر و عصاره سیرخشک، در مکملی طبیعی و بی‌بو ساخته شده در شرکت امریکایی Wakunaga ، که در جلوگیری از سرطان بر روی انسان آزمایش شده به اثبات رسیده است.

مکانیزم اساسی در خصوصیات پیشگیرانه سیر اکثر بر پایه تحقیقات انجام شده بر روی عصاره سیر خشک ارائه شده و عمدتا دراثر خصوصیات آنتی‌اکسیدانی مواد آلی‌گوگرد است و دارای قابلیت زیاد شدن مصونیت سیستم ایمنی، برطرف کردن مسمومیت دراثرمواد سرطانزا، کم شدن التهاب و یاری به جلوگیری از جهش‌های منجر به سرطان می‌باشد.

مطالعات اپیدمیولوژیکال

اسناد موثق از موسسه ملی سرطان

چندین مطالعه بر روی تعدادی بیشتری از مردم انجام شد و نتایج حاکی از رابطهاتی بین زیاد شدن استفاده سیر و کم شدن ریسک دچار به بعضی از سرطان‌ها از قبیل معده، روده، مری، پانکراس و سینه بود. در تجزیه تحلیل ۷ مورد از این مطالعات انجام شده بر روی مردم، پژوهشگران اثبات کردند هرچه مقدار استفاده سیر زیاد شدن یابد، به همان نسبت ریسک دچار به سرطان معده و روده کم شدن می‌یابد.

در مطالعه‌ای جامع در مرکزمطالعات خانم ها آیوا، به تحقیق اثر برنامه خوراکی و عاملهای پرمخاطره دیگر در رابطه با شیوع سرطان در خانم ها میانسال پرداخته و اثبات نمودند که رابطه عمیقی بین استفاده سیر و کم شدن ریسک دچار به سرطان روده وجود دارد. خانم های که میزان بیشتری سیر استفاده می‌کردند تا ۵۰٪ ریسک دچار به سرطان روده در آنان پایین‌تر از خانم های بود که میزان سیر کمتری استفاده می‌نمودند.

چندین مطالعه بر روی مردم در چین صورت پذیرفت که حول محور استفاده سیر و ریسک دچار به سرطان می‌چرخید. در یکی از این مطالعات نشان داده شد که استفاده مکرر سیر و گونه های متفاوت پیاز و پیازچه با کم شدن دچار به سرطان مری و معده ارتباط مستقیم داشته و هرچه مقدار استفاده سیر بالاتر بوده، ریسک دچار به سرطان پایین‌تر آمده است.

در یکی دیگر از مطالعات نمایان شد که استفاده سبزیجات از جنس سیر و پیاز، به ویژه خود سیر و پیاز با کم شدن ریسک دچار به سرطان معده در رابطه بوده است. در سومین مطالعه، نشان داده شد جذب حدبیشتری سبزیجات از جنس سیر و پیاز، بویژه سیر و تره‌فرنگی (بیش از ۱۰ گرم در روز) تا ۵۰٪ از ریسک دچار به سرطان پروستات می‌کاهد.

همینطور شواهد دال بر این است که زیاد شدن استفاده سیر امکان پذیر است ریسک دچار به سرطان لوزالمعده را کم شدن دهد. در یکی از مطالعات انجام شده در حوزه سان‌فرانسیسکو اثبات کرد که در مردمی که سیر استفاده می‌کنند در مقایسه با مردمی که سیر استفاده نمی‌کنند تا ۵۴٪ ریسک دچار به سرطان لوزالمعده در گروه اول پایین‌تر بوده.

بعلاوه، در مطالعه‌ی انجام شده در فرانسه روشن شد که زیاد شدن استفاده سیر، آمار دچار به سرطان سینه را به طرز قابل توجهی کم شدن می‌دهد. پس از احتساب مجموع کالری‌های جذب شده و تعیین عاملهای پرمخاطره، نمایان شد ریسک دچار به سرطان سینه در مردمی که میزان بیشتری فیبر، سیر و پیاز استفاده می‌کنند کم شدن داشته است.

در مطالعات اخیر بیماری ها تمام گیر که در چین صورت پذیرفت نمایان شد که جذب سیر خام یک یا دوبار در هفته اثر اثربخشی در کم شدن سرطان ریه داشته و این اثر دراثر مقدار استفاده می‌باشد. پژوهشگران ذکر می‌کنند گرچه امکان پذیر است سیر بتواند به صورت بالقوه مانع از بروز سرطان ریه شود اما مواد اثربخش در جلوگیری از سرطان ریه همچنان ناشناخته باقی مانده است.

عصاره سیر خشک محافظی طبیعی

شاید به علت بوی ناخوشایند و البته زیاد مدت و پیامد جانبی بالقوه سیر از قبیل نفخ شکم و اسهال امحل استفاده سیر تازه برای همگان میسر نباشد، و سبب شود از خاصیت ها سیر بی‌بهره بنظیر. عصاره سیر خشک، مکملی بی‌بو و طبیعیست که از سیر طبیعی تازه و طی فرایندهای زیاد در دمای اتاق به عمل آمده و عصاره‌گیری شده است.

ماده‌ای ناپایدار و تند از قبیل آلیسین که در هر حبه سیر یافت می‌شود و منشا بوی سیر است، به موادی پایدار از قبیل آلیل سیستئین برگردانده می‌شود، حدبیشتر آب مواد قابل حل آلی گوگرد در عصاره سیر خشک برای همگون‌سازی مواد و آلیل مرکاپتوسیتنین که ترکیبی منحصر به شخص در عصاره سیر خشک است، مورد مصرف قرار می‌گیرد. بر اساس گزارشات محدودها ۷۰۰ مورد مطالعه علمی و بالینی در رابطه با عصاره سیر خشک که قسمت عمده‌ای از خصوصیات سیر را دربر دارد و اثرات آن بر تندرستی انجام پذیرفته است.

بر طبق الگو‌های آزمایشگاهی و مطالعات بالینی اثبات شده است عصاره سیر خشک که مملو از مواد آلی گوگرد و لبریز از مواد فعال آنتی‌اکسیدانی و ضدالتهابی‌اند در برابر بیماری ها و مریضی‌های وابسته با زیاد شدن سن، که خیلیی از آنان بنابراین‌ صدمات دراثر رادیکال‌های آزاد و التهابات بوده، اثر محافظ را ایفا می‌کنند.

سرطان، تصلب شرائین، مریضی‌های قلبی عروقی و آشفتگیات بازسازی سلول‌های عصبی از قبیل جنون، و شکل غالب آن یعنی آلزایمر از جمله این موارد محسوب می‌شوند. اثبات شده است که عصاره سیر خشک سیستم ایمنی جسم را تثبیت کرده، متابولیسم و مسمویت‌ها را دفع می‌نماید، مواد و دیگر مواد سرطانزا را از جسم دفع می‌کند.

خصوصیات ضد سرطانی عصاره سیر خشک

خصوصیات ضد سرطانی عصاره سیر خشک در سیستم‌ بدنی نمونه‌ها به صورت گسترده‌‌ای گزارش شده است. در میان این یافته‌ها، عصاره سیر خشک و اجزاء اصلی آن که بر حسب مقدار استفاده مانع از سرطان روده می‌شوند و آنزیمی به نام گلوتاتیون ترانسفرز که به علت همکاری در برطرف کردن مسمومیت خیلیی از مواد سرطانزا در کبد و روده شناخته شده است را برانگیختن می‌کند.

محتویات آنتی‌اکسیدانی آنان، رادیکال‌های آزاد که سبب برانگیختن و تغییر ناگهانی فاکتور های سرطانزا در اسید دی اکسی ریبونوکلیک معروف به AND می‌شود را می‌زداید؛ دیگر فعالیت‌های آن شامل قطع فعالیت فاکتور های سرطانزایی که با اسید دی اکسی ریبونوکلیک در رابطهند، جلوگیری از فعالیت ناگهانی فاکتور های سرطانزا و برطرف کردن مسمومیت دراثر آنان می‌باشد. همینطور عصاره سیر خشک در نابودی سلول‌های سرطانی اثر باارزشی را ایفا می‌کنند و این امر با مرگ سلول‌ها، برنامه ریزی سلول‌های مرگ‌آور و زیاد شدن فعالیت‌ سلول‌های سیستم ایمنی که به سلول‌های سرطانی ، سلول‌های کشنده طبیعی حمله می‌کنند، صورت می‌پذیرد.

عصاره سیر خشک محافظی در برابر پیشرفت سرطان روده

مطالعه مریضی‌های تمام‌گیر، حاکی از خصوصیات پیشگیرانه سیر در برابر سرطان است؛ پژوهشگران با مطالعات آزمایشگاهی گرفتنند که عصاره سیر خشک و مواد آن از قبیل آلیل سیستئین، آلیل مکاکاپتوسیتئن و آلکسین از خصوصیات ضد سرطانی برخوردارند؛ با این وجود اثبات این خصوصیات مستلزم مطالعات بالینی بر روی انسان می‌باشد. یک مطالعه تصادفی بالینی از سوی تاناکا و همکارانش در این زمینه صورت پذیرفت.

پژوهشگران مقدار بی‌شماری از عصاره سیر خشک (۲.۴ میلی‌لیتر در روز) را به عنوان دارویی فعال و میزان اندکی از آن (۱۶/. میلی لیتر در روز) را برای بازبینی بر روی ۵۱ نفر با سرطان روده بزرگ و فاقد تومور بدخیم که امکان پذیر بود به سرطانی حاد بدل شود، مصرف نمودند. در این مطالعه پس از برداشتن تومور خوش‌خیم ۵ میلی‌متری آنان، مردم به صورت تصادفی به دو گروه استفاده کننده عصاره سیر خشک تقسیم شدند.

پژوهشگران پیش و بین ۶ تا ۱۲ ماه پس از دادن عصاره سیر خشک به بیماران با مصرف کلونوسکوپی تعداد و سایز تومور خوش خیم را تعیین کردند.

۳۷ نفر از بیماران (۱۹ نفر در گروه فعال و ۱۸ نفر در گروه کنترل) تا انتها با این مطالعه همراهی نمودند. یافته‌ها در گروه کنترل که مقدار اندکی عصاره سیر خشک گرفتن می‌کردند حاکی از زیاد شدن تعداد تومورهای خوش‌خیم از ابتدای مطالعه بود؛ در مقابل به گروهی که مقدار بیشتری عصاره سیر خشک داده می‌شد، بعد از ۱۲ ماه استفاده عصاره سیر خشک به طرز قابل توجهی سبب کم شدن سایز و تعداد تومورهای خوش‌خیم آنان شده بود.

این نتایجِ قابل توجه نشان داد که مکمل سیر، با جلوگیری از پیشرفت تومورهای خوش خیم به بدخیم در روده از پتانسیلمراقبت برخوردار است

ارزیابی نتایج

مطالعات بالینی حاکی از آن است که عصاره سیر خشک معروف به Kyolic از پیشرفت سرطان پیشگیری کرده بنابراین ضرر‌های غیرسرطانی یکی از یافته‌های باارزشی است که نتایج مطالعات مریضی‌های تمام گیر را تائید می‌کند و نشان می‌دهد که استفاده میزان بیشتری سیر در روز سرطان‌های مربوط به روده را کم شدن می‌دهد. البته امحل استفاده بالای سیر تازه برای همگان وجود ندارد، زیرا بوی آن برای مدت زیاد بر روی پوست و زمان تنفس باقی می‌ماند و در ضمن امکان پذیر است سیر تازه اثرات معکوس ناخوشایند روده‌ای پدید آورد، به این موارد بایست نتایج وخیم ضد دسته جمعی را نیز افزود.

درنتیجه عصاره سیر خشک، که بی‌بوست و خاصیت ها پیشگیرانه آن در مریضی‌های یکسان و در بعضی موارد حتی بیش از سیر تازه است، دوست داشتنیترین گونه سیر مهیا در بین استفاده‌کنندگان بوده و اثرات آن در جلوگیری از سرطان بیش از هر چیز دیگری از سوی پژوهشگران و مطالعات بالینی مورد تحقیق قرار گرفته است.

مطالعات بالینی دال بر آن است که عصاره سیر خشک تومورهای زمینه‌ساز سرطان را از بین برده و به صورت بالقوه مانع از پیشرفت سرطان روده که تحقیقات بی‌شماری بر روی انجام شده می‌شود و این امر با تکیه بر همگون‌سازی شگرف مواد فعال عصاره سیر رسیده اتفاق می‌افتد. در مواردی که امحل استفاده سیر به روش متعارف وجود ندارد، این شیوه به مثابه پیشرفتی در ارزیابی خصوصیات بوته‌های سیر تازه به حساب می‌آید.

همینطور بر اساس مطالعات آزمایشگاهی مشخ
نظر های خودتون را برای دانلود موزیک ویدیو قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد