نشانه های عجیب بیماری زوال عقل - 5 علامت ابتلا به زوال عقل | مجله هفتگی

ناشر : دانلود موزیک ویدیو

نشانه های عجیب بیماری زوال عقل - 5 علامت ابتلا به زوال عقل | مجله هفتگی


آیا احساس نرمال و طبیعی ندارید؟؟ این خلق و خوی ابری شما قادراست علامت‌ی یک طوفان بزرگ باشد. افسردگی قادراست یکی از علامت‌های اولیه زوال عقل باشد. افسردگی بر اساس مطالعات انجام شده، قادراست علامت‌ی مسائل ذهنی باشد. در مطالعه‌ای که انجام شده است از ۲۴۰۰ شخص بزرگسال سالم سوالاتی در مورد تندرستی روان و فیزیکی آن‌ها پرسیده شد. بعد از ۷ سال، پژوهشگران به دنبال مردمی بودند که علامت‌های زوال عقل در آن‌ها دیده می‌شد. مردمی که بعد از ۷ سال به زوال عقل و جنون مبتلا شده بودند، دو برابر زیادتر از دیگر مردم، در ابتدای مطالعه علامت‌های افسردگی در آن‌ها دیده می‌شد. این امحل وجود دارد که دلایل افسردگی با دلایل دچار به آلزایمر و زوال عقل در هم پیچیده باشد. در حقیقت در محدوده ۱۵ درصد از مردمی که از زوال عقل رنج نمی‌برند نیز در ابتدای آزمایش علامت های افسردگی از خود نشان داده بودند. درنتیجه اگر گرفتار افسردگی هستید و از علامت‌های آن رنج می‌برید، مناسبتر است با دقت به اندازه با این موضوع برخورد نمایید. در زیر ۵ علامت شگفت انگیز و اولیه‌ی زوال عقل را می‌بینید. اگر هر کدام از موارد زیر را در خود دیدید حتما با یک کارشناس مشورت نمایید.

تغییر در جوانه چشایی:

بر اساس تحقیقات انجام شده در ژاپن، تغییر در حس خوراکی که می‌خورید(به ویژه در مورد مواد شیرین) یکی از فاکتور های و علامت‌های اولیه زوال عقل است. پژوهشگران باور دارند قسمت‌هایی از مغز که کنترل چشایی و اشتها را انجام می‌دهد امکان پذیر است تغییر کرده باشد. بعضی از مردمی که از زوال عقل و جنون رنج می‌برند حتی خوراکی های تاریخ گذشته و فاسد را نیز استفاده می‌کنند(به دلیل تغییر در حس چشایی قادر به درک مزه‌ی اصلی خوراکی نیستند).

رفتارهای جنایی:

رفتارهای جنایی جدید همانند دزدی، ورود غیر مجاز و خشونت‌های رانندگی امکان پذیر است علامت اولیه و اخطار دهنده زوال عقل به ویژه مریضی فراموشی پیشانی گیجگاهی (FTD)باشد. این مریضی به قسمت‌هایی از مغز حمله می‌کند که به شخص در شناسایی و احترام به قوانین دسته جمعی یاری می‌کند.

ناتوانی در شناسایی عدم صداقت و دروغ:

ناتوانی در شناسایی دروغ، طعنه و دیگر سخنان بدون صداقت قادراست علامت‌ی اولیه زوال عقل باشد. این موضوع در تحقیقات دانشگاه کالیفرنیا به اثبات رسیده است. نویسندگان این مطالعه معتقدند، این مریضی با قسمتی از مغز درگیر است که اطلاعات کلامی را گرفته و تفسیر می‌کند. در تاثیر بروز زوال عقل این قسمت گرفتار آشفتگی می‌شود و شخص نقادراست فرقی بین صداقت و یا عدم صداقت قائل شود.

کاهش شتاب در فعالیت فیزیکی:

کاهش شتاب پیاده روی قادراست علامت‌ی هر مریضی شناختی نظیر آلزایمر و زوال عقل باشد. تحقیقات جدید انجام شده نشان می‌دهد که جمع شدنبتا آمیلوئید در مغز امکان پذیر است علت این موضوع باشد. در مطالعات اخیر انجام شده، پژوهشگران شتاب پیاده روی مردم را تحقیق کرده و مغز ۱۲۸ نفر از آن‌ها را که سن متوسطشان ۷۶ بود، اسکن کردند. در این مطالعه رابطهی بین جمع شدنبتا آمیلوئید و راه رفتن آهسته‌ تر کشف شد.

داشتن رفتارهای اجباری همانند جمع‌آوری و اندوختن بی‌مورد:

اندوختن و ذخیر کردن بی مورد و دیگر رفتارهای اجباری با زوال عقل وابسته است. تحقیقات انجام شده در دانشگاه کالیفرنیای لس آنجلس این موضوع را به مناسبی نشان داده است. به عنوان مثال، خرید یک روزنامه و نخواندن آن قادراست نشان‌دهنده زوال عقل باشد.