درمان اگزما با روغن نارگیل | مجله هفتگی

ناشر : دانلود موزیک ویدیو

درمان اگزما با روغن نارگیل | مجله هفتگی


روغن نارگیل یک مرطوب کننده طبیعی است. مردم بیشتری که گرفتار اگزما بودند گرفتنند که روغن نارگیل پوست را تسکین می ‌دهد و نشانه های چون خشکی و خارش را کم شدن می دهد.

نشانه ها اصلی اگزما، تکه های خشک، خارش دار و فلس نظیر پوست است که امکان پذیر است ترک خورده و از آن خون جاری شود. هدف اصلی معالجه، حفظ رطوبت پوست است.

بعضی داروها می ‌توانند پوست حساس را برانگیختن کنند و مردم بیشتری را به جستجوی معالجه ‌های طبیعی اثربخش نظیر روغن نارگیل ترغیب کنند.

خصوصیات روغن نارگیل برای معالجه اگزما

در این مقاله، ما به تحقیق تحقیقاتی می‌ پردازیم که نشان می ‌دهد چگونه روغن نارگیل می‌ تواند نشانه ها اگزما را تسکین دهد. همینطور نحوه مصرف آن و ریسکات احتمالی را نیز توضیح می‌دهیم. با ما همراه باشید.

چگونه روغن نارگیل در زمینه کم شدن نشانه ها اگزما عمل می کند؟

روغن نارگیل پربار از لوریک اسید، یک اسید چرب سالم است که در شیر مادر نیز وجود دارد. لوریک اسید یک جز در معالجه ‌های طبیعی برای تمام گونه های مسائل تندرستی از جمله اگزما است.

روغن نارگیل نمی ‌تواند اگزما را معالجه کند، این در حالی است که می‌ تواند پوست را تسکین دهد ، سوزش و خارش را کم شدن دهد و ریسک دچار به عفونت را خیلی پایین بیاورد.

همینطور بخوانید: چگونه اگزما را معالجه کنیم؟

پژوهش ها چه می گوید؟

اگزما توانایی پوست را برای هیدراتاسیون کم شدن می دهد. نتایج یک کارآزمایی بالینی در سال ۲۰۱۴ نشان می دهد که مصرف روغن نارگیل خالص به پوست به مدت ۸ هفته قادراست هیدراتاسیون پوست را در بچه ها مبتلا به اگزما خوب شدن قسمتد.

طبق یافته های یک مطالعه سال ۲۰۱۸، روغن نارگیل دارای خصوصیات ضد التهابی است و بهمراقبت از پوست یاری می کند.

به طور مشابه، یک مطالعه ۲۰۱۳ نشان می ‌دهد که آنتی ‌اکسیدان ‌های موجود در روغن نارگیل می‌ تواند از معالجه مریضی‌ های پوستی پشتیبانی کند.

نویسندگان یک تحقیق علمی ۲۰۱۴ نتیجه ‌گیری کردند که روغن نارگیل می‌ تواند به طور اثربخش حضور باکتری‌ ها، ویروس‌ ها و قارچ ‌ها را کم شدن دهد. این مساله قابل ‌توجه است، زیرا مردم مبتلا به اگزما می‌ توانند زیادتر در برابر عفونت‌ های پوستی ضرر ‌پذیر باشند.

اگزما قادراست سبب ترک میل کردن و خونریزی پوست شود، خاراندن یا حتی لمس کردن پوست ضرر دیده قادراست منجر به عفونت شود.

نحوه مصرف روغن نارگیل برای اگزما

روغن نارگیل در دمای اتاق جامد است، اما قرار گرفتن دربرابر گرما آن را به مایع تبدیل می ‌کند. شخص می ‌تواند از روغن نارگیل جامد یا مایع بر روی پوست مصرف کند. اگر جامد است، میزانی کم از آن را بین نوک انگشتانتان بمالید تا نرم شود.

برای کم شدن نشانه ها اگزما، روغن نارگیل را دو بار در روز و یا در صورت لزوم، میزان زیادتری از آن را به پوست بمالید. شخص می‌ تواند نظیر هر لوسیون یا مرطوب کننده دیگری از آن مصرف کند. امکان پذیر است نشانه ها شخص پس از اعمال میزان زیادتر روغن نارگیل عود کند.

اگر احساس خشکی پوست را در صبح‌ ها دارید، قبل از خوابیدنتلاش نمایید روغن نارگیل را امتحان نمایید.

برای معالجه اگزما در پوست سر، از روغن نارگیل به جای نرم‌ کننده مصرف نمایید. آن را به طور مستقیم اعمال نمایید و به آرامی آن را در پوست سر ماساژ دهید، اجازه دهید چند دقیقه بر روی پوست سر بماند و سپس با آب گرم آبکشی نمایید.

همینطور بخوانید: خصوصیات زیبایی روغن نارگیل

ریسکات

همیشه قبل از مصرف روغن نارگیل یا دیگر داروهای طبیعی با دکتر صحبت نمایید. دکتر قادراست در مورد تطبیق این داروها در یک برنامه معالجه به شما مشاوره بدهد.

هر کسی که به نارگیل آلرژی دارد بایست از مصرف روغن نارگیل نیز پیشگیری کند. برای آزمایش بازتاب آلرژیک،تلاش نمایید اندکی روغن به یک بخش کوچک از پوست بدون ضرر اعمال نمایید.

باارزش است که یک روغن نارگیل با کیفیت بالا، ارگانیک، صد درصد خالص و یا کمپرس سرد را انتخاب نمایید تا مطمئن شوید که بدون مواد شیمیایی استخراج ‌شده است، چرا که مواد شیمیایی ویژه می ‌توانند پوست را برانگیختن کنند.

آیا روغن نارگیل برای بچه ها ایمن و بدون ریسک است؟

همیشه قبل از مصرف روغن نارگیل یا دیگر داروهای طبیعی برای نوزادان، بچه ها نوپا یا بچه ها بزرگتر با دکتر صحبت نمایید. اگر بچه به نارگیل حساسیت دارد، آن‌ها را دربرابر روغن قرار ندهید.

زمان مصرف روغن نارگیل بر روی پوست نوزاد یا بچه نو پا، حتما آن را از چشم آنان دور نگه دارید. در غیر این صورت، شخص قادراست از روغن نارگیل نظیر هر مرطوب کننده یا لوسیون دیگر مصرف کند. توجه ویژه ای به مناطقی از جمله آرنج و زانو داشته باشید. مناسبترین وقت برای مصرف روغن نارگیل ، بعد از حمام است.

معالجه‌ های طبیعی دیگر برای اگزما

معالجه های طبیعی اگزما

معالجه ‌های طبیعی زیر نیز می توانند به تسکین و برطرف کردن نشانه ها اگزما یاری کنند:

سرکه سیب: تاثیرات اسیدیته و ضد میکروبی سرکه سیب امکان پذیر است سبب تسکین نشانه ها اگزما شوند. با این حال غلظت بالای اسید می ‌تواند پوست حساس را برانگیختن کند و یا سبب سوزش آن شود، درنتیجه احتیاط نمایید.

مکمل امگا ۳: استفاده مکمل های روغن ماهی امگا ۳ قادراست سیستم ایمنی جسم را تثبیت کند و از بروز التهاب های اگزما پیشگیری کند.

ویتامین دی: استفاده این مکمل ها قادراست به پیشگیری از نشانه ها اگزما یاری کند.

پروبیوتیک: استفاده پروبیوتیک ها به طور منظم قادراست از پیشرفت و التهابات اگزما پیشگیری کند.


نظر های خودتون را برای دانلود موزیک ویدیو قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد