معمول‌ترین عوامل ایجاد ترک‌های ناشی از فشار در پاها | مجله هفتگی

ناشر : دانلود موزیک ویدیو

معمول‌ترین عوامل ایجاد ترک‌های ناشی از فشار در پاها | مجله هفتگی


پاهای ما در طول روز زیر فشاری مداوم قرار دارند‌. این فشارها قادراست از سوی سنگ فرش سخت پیاده‌روها یا در تاثیر مصرف کفش‌های پاشنه بلند و ناخوب به پای ما اعمال شود‌.  فشار بیش از اندازه به پاها در گذر وقت قادراست منجر به ایجاد گونهی عدم موفقیتگی نادر شود که به آن ترک‌های دراثر فشار می‌گویند‌. این گونه ترک‌ها نتیجه فشار بیش از اندازه یا سوء‌‌‌رفتار مداوم با پاست که منجر به شکل‌گیری ترک‌های مویی در استخوان کف پا می‌شود‌‌.

این عدم موفقیتگی‌ها عموما در نقاطی از استخوان‌های پا رخ می‌دهد که وزن جسم را تحمل می‌کند‌. من اکثر این عدم موفقیتگی‌ها را در استخوان‌های بلند میانی پا که metatarsals نام دارند دیدم . با این حال این عدم موفقیتگی‌ها در پاشنه و سینه پا هم متداول است‌. در اینجا به چند علت وقوع چنین عدم موفقیتگی‌هایی ذکر می‌کنیم‌.

زیاد شدن ضربه

این مسئله در ورزشکاران زیادتر دیده می‌شود‌‌‌، اما هر فعالیت پربرخوردی سبب زیاد شدن فشار وارده بر کف پا می‌شود‌، هر کس که یک برنامه جدید ورزشی اتخاذ می‌کند و سبب زیاد شدن مدت وقت‌، دفعات و شدت فعالیت‌های خود می‌شود‌، دربرابر این ریسک قرار دارد. ماهیچه‌های پای شما برای تطبیق خود با فشار جدید حاصل ورزش و تثبیت شدن‌، احتیاجمند وقت هستند‌. فعالیت‌های بیش از اندازه در وقتی کوتاه سبب خستگی ماهیچه و عدم موفقیتگی و مو برداشتن استخوان می‌شود‌.

کفش ناخوب

شاید به دید نیاید‌‌، اما عدم موفقیتگی‌های دراثر کفش ناخوب متداول‌تر از آن چیزیست که اکثر مردم فکر می‌کنند‌. کفش‌هایی که کفی ناخوبی دارند یا بیش از اندازه خشک هستند منجر به بروز مسائل دراثر سوء‌رفتار در گذر وقت می‌شوند‌. مصرف کفش پاشنه بلند به پنجه پا فشار آورده و سبب عدم موفقیتگی استخوان‌های متاتارسال می‌شود‌. کارشناسان پا توصیه می‌کنند که هر روز از یک جفت کفش مختلف مصرف کنیم و برای رفت و آمد‌های هر روزه کفشی ویژه داشته باشیم و با رفتن به سر کار آنان را با کفش‌های ویژه کار عوض کنیم‌. راه رفتن روی سطوح سخت سبب تحت فشار قرار گرفتن کف پا می‌شود‌، از این رو زمان راه رفتن روی این سطوح بایست از کفش‌هایی با کفی نرم مصرف نمایید‌.

تغییر مدلی راه رفتن

ضرر دیدن پا قادراست سبب تغییر مدلی راه رفتن شود‌. مثلا کسی که از درد مچ پا‌، ضرر تاندون و یا میخچه رنج می‌برد برای اینکه به محل ضرر‌دیده فشار نیاورد‌، مدلی راه رفتن خود را تغییر می‌دهد‌، این کار سبب تغییر سیکل حرکتی پاها شده و به نواحی جدیدی از پا فشار می‌آورد که تا به حال فشاری را تجربه نکرده بودند. این تغییرات امکان پذیر است نهایتا منجر به ایجاد عدم موفقیتگی شود.

ضعف استخوان‌ها

کم شدن تراکم استخوان در مردم مسن قادراست سبب عدم موفقیتگی شود‌. با مشورت در خصوص فاکتور های ریسک با پزشک خود و انجام یک آزمایش تراکم استخوان می‌توانید ببینید که آیا دربرابر این ضرر‌ها قرار دارید یا نه‌. خانم های که از دوره قاعدگی نامنظم رنج می‌برند و مردم مبتلا به پوکی استخوان از جمله مردم در ریسک هستند‌. بیمارانی که از فقدان وزن و کلسیم رنج می‌برند زیادتر در ریسک مصدومیت قرار دارند‌.

از آنجایی که این عدم موفقیتگی‌ها بدون وقوع حادثه‌ای دردناک رخ می‌دهند و دردهای ناشی  از آنان گاهی مبهم است‌، خیلیی از بیماران ملاقات با پزشکشان را به تاخیر می‌اندازند‌. تاخیر در شناسایی مسئله سبب تاخیر در معالجه آن خواهد شد‌. اگر شما درد دارید‌، مناسبتر است هرچه زودتر به دکتر خود رجوع نمایید تا سبب وخامت تقویت نشده و ضرر احتمالی را زیادتر ننمایید‌.


نظر های خودتون را برای دانلود موزیک ویدیو قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد