علت ورم پاها چیست؟ چرا پاهام ورم میکنه؟ | مجله هفتگی

ناشر : دانلود موزیک ویدیو

علت ورم پاها چیست؟ چرا پاهام ورم میکنه؟ | مجله هفتگی


وقتی که پاهای شما متورم می‌شود راه رفتن نیز سخت خواهد شد. حالا سوال اینجاست که چه چیزی سبب متورم شدن پاها می‌شود؟ خوشبختانه در زیادتر موارد مسئله جدی وجود ندارد. در این مقاله قصد داریم ۵ علت اصلی تورم پا را بیان کنیم. پس همراه ما باشید.

همینطور بخوانید: اخطارهایی که پاها در مورد تندرستی می‌دهند

تمام روز بر روی پاهای خود می‌ایستید:

اگر شما نیز جزو آن دسته از مردمی هستید که برنامه کاری شلوغ دارند امکان پذیر است پاهای متورمی داشته باشید. ایستادن زیاد مدت یا پیاده روی قادراست سبب ایجاد تورم در پا شود. اگر برنامه کاری شلوغی داریدتلاش نمایید در طول روز وقتی را برای استآسان تخصیص دهید.

پای خود را در یک محل بلند قرار دهید. مناسبتر است ارتفاع پا با قلب شما یکسان باشد. در این تقویت جریان خون به پا مناسبتر خواهد شد. وقتی که می‌خوابید این تورم امکان پذیر است کم شدن نمایان کند. پس بیشتر بی قرار نباشید.

کفش شما خیلی تنگ است:

زیادتر خانم‌ها دوست دارند از کفش های پاشنه بلند و تنگ مصرف کنند. این موضوع امکان پذیر است علت اصلی تورم پاهای شما باشد. تنگی کفش مانع از حرکت مایعات می‌شود و در نهایت سبب تورم در پا می‌گردد.

در چنین تقویتی مناسبتر است به دنبال یک جفت کفش معیار بگردید و پاهای خود را آسان نمایید.

اضافه وزن دارید:

اضافه وزن نیز قادراست سبب تورم پاها شود زیرا در این تقویت پای شما ناچار می‌شود وزن زیادتری را تحمل کند. این موضوع زیادتر در خانم‌های باردار دیده می‌شود.

وقتی که باردار هستید، جسم شما ۵۰ درصد خون و مایعات زیادتری تولید می‌کند تا بتواند از کودکی که در جسم دارید پشتیبانی نماید. این موضوع قادراست سبب زیاد شدن سایز پاهای شما شود. مناسب حتما می پرسید در چنین تقویتی چه کاری می‌توان انجام داد؟ کارشناسان پیشنهاد می‌کنند از کفش‌های آسان مصرف نمایید تا سبب تورم زیادتر نشود. همینطور پای خود را در یک محل بلند قرار دهید.

همینطور بخوانید: کم شدن وزن بدون رژیم خوراکی

امکان پذیر است آشفتگی جریان خون داشته باشید:

اگر هردو پای شما متورم است و هیچ کدام از استانداردهای بالا را ندارید امکان پذیر است جریان خون در جسم گرفتار آشفتگی شده باشد. به عنوان مثال رگ‌های واریسی امکان پذیر است چنین تقویتی را ایجاد کند. مناسبتر است با یک دکتر کارشناس مشورت نمایید.

همینطور بخوانید: روشهای معالجه واریس

عفونتی در جسم خود دارید:

عفونت باکتریایی یا قارچی در پاها قادراست سبب ایجاد تورم و ناراحتی در آن شود. این موضوع در نهایت سبب ایجاد التهاب خواهد شد.اگر چنین مسئلهی داشته باشید به دکتر کارشناس رجوع نمایید. او قادراست آنتی بیوتیک‌‌هایی را تجویز کند.


نظر های خودتون را برای دانلود موزیک ویدیو قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد