اندازه گیری تب کودکان با تب سنج دیجیتالی | مجله هفتگی

ناشر : دانلود موزیک ویدیو

اندازه گیری تب کودکان با تب سنج دیجیتالی | مجله هفتگی


بچه ها حکم جواهری نایاب را در زندگی پدرومادر دارند و آنان حاضرند از تمام زندگی خود بگذرند تا فقط لبخند به لب بچه هاشان باشد. حال اگر خدایی نکرده تندرستی بچهشان به ریسک بیفتد، حاضرند هر کاری را انجام بدهند تا بهبودی حاصل شود. همیشه تب کردن بچه ها مشکل ای است که پدرومادر را به شدت بی قرار می‌کند. ماتلاش کرده‌ایم در این مقاله اطلاعاتی را در خصوص تب در بچه ها و راهکارهای آن را در اختیار شما قرار دهیم.

تب در بچه ها فاکتور های مختلفی دارد. اولین آن وجود عفونت در جسم بچهتان است. دومین دلیل زدن واکسن های دوره‌ای بچه ها و سومین علت آن پوشاندن لباس بیشتر بر تن بچه ها است.

اگر تب به علت واکسن های دوره‌ای بچه ها باشد بی قرار کننده نیست اما بایست حتما از دستگاه تب سنج نوزادان مصرف نمایید تا از وضعیت لحظه ای بچهتان مطلع شوید.

زمانی که بچه شما به عفونت مبتلا است (دراثر هر باکتری یا ویروس)، طبیعی است که تب داشته باشد. تب به بچه شما ضرر نمی‌رساند. هموارهً بعد از ۷۲ ساعت (۳ روز) از بین می‌رود.

نوزادان کوچکتر از ۶ ماه را زمان تب بایست به دکتر ببرید. بچه ها بزرگتر را می‌توانید در خانه درمان و معالجه نمایید. اما حتما بایست به واسطه ی تب سنج‌های دقیق هر ساعت تب بچهتان را چک نمایید تا در صورت بالا رفتن بیش از اندازه به دکتر رجوع نمایید.

چگونه تب کودکمان را اندازه بگیریم؟

چندین شیوه برای گرفتن دمای جسم بچهتان وجود دارد:

۱- شیوه رکتال (معقدی)

۲- شیوه دهانی

۳- شیوه زیربغل

۴-شیوه تمپانیک (در گوش)

۵- شیوه پیشانی

نکاتی در مورد وقت سنجی:

برای به دست آوردن یک عدد دقیق از درجه حرارت بچهتان، بایست مطمئن شوید که این کار را درست انجام می‌دهید.

در اینجا چند مطلب برای یاری به شما آورده شده است:

رکتال:

اگر از تبسنج شیشه ای مصرف می‌نمایید، مطمئن شوید که تبسنج رکتوم باشد. ابتدا تبسنج را با آب خنک و صابون تمیز کرده و بشویید. آن را تکان دهید تا جیوه داخل کمتر از ۳۶ درجه سانتیگراد (۹۶.۸ درجه فارنهایت) باشد. نوک نقره را با  وازلین چرب نمایید. بچه خود را با خم شدن زانوها  به پشت خود قرار دهید. تب سنج را به آرامی در محدوده ۵/۵ سانتی متر (۱ اینچ) در رکتوم وارد نمایید، در حالی که آن را با انگشتان خود نگه دارید. بعد از حداقل ۲ دقیقه تبسنج را بردارید و دما را بخوانید. تبسنج را تمیز نمایید و کنار بگذارید.

از آنجا که در مصرف تب سنج شیشه ای، امکان پذیر است تب سنج بشکند و سبب ضرر و یا حتی مسمومیت بچهتان شود، درنتیجه ما به شما خرید تب سنج دیجیتال را توصیه می‌دهیم.

دهان:

 در این شیوه نظیر شیوه قبل ابتدا دماسنج را تمیز نمایید سپس با دقت نوک دماسنج را زیر زبان بچه خود قرار دهید. با بسته شدن دهان بچهتان، تبسنج را به مدت ۳ تا ۴ دقیقه درزیر زبان بگذارید. دماسنج را برداشته و دما را بخوانید. و مجددا آن را تمیز نمایید.

زیر بغل:

این شیوه هموارهً برای تحقیق تب در نوزادان و خردسالان مصرف می شود. از یک دماسنج رکتال یا دهان مصرف نمایید. نظیر شیوه های قبل آن را تمیز نمایید. نوک تبسنج را در مرکز زیر بغل قرار دهید. اعتماد حاصل نمایید که بازوی بچه شما به مناسبی در مقابل جسم او جمع شده است. دماسنج را ۴ دقیقه در محل خود بگذارید. دماسنج را برداشته و دما را بخوانید و سپس آن را تمیز نمایید.

گوش:

هر بار از نوک پروب تمیز مصرف نمایید و دستورالعمل های سازنده را با دقت دنبال نمایید. به آرامی روی گوش بکشید، آن را به سمت بالا و عقب بکشید. این به صاف کردن کانال گوش یاری می‌کند و یک مسیر واضح در داخل گوش به طبل گوش می‌دهد. دماسنج را به آرامی وارد نمایید تا کانال گوش کاملاً خاموش شود. دکمه را برای یک ثانیه فشار داده و نگه دارید. دماسنج را برداشته و دما را بخوانید.

برای نوزادان زیر ۲ سال شیوه رکتوم و یا زیر بغل زیادتر مصرف می‌شود. شیوه رکتوم به علت دقت بالاتری که دارد زیادتر مصرف می‌شود. بین ۲ تا ۵ سالگی از شیوه رکتوم و گوش و زیربغل زیادتر مصرف می‌شود. و بالاتر از ۵ سال شیوه دهانی و گوش و زیر بغل شایع تر هستند.

امروزه از دستگاه تب سنج مصرف می‌شود. تب سنج دیجیتالی برای گرفتن درجه حرارت پیشانی خیلی خوب است.

به علت سمی بودن جیوه امروزه مصرف دماسنج های جیوه ای پیشنهاد نمی‌شود. چون دماسنج های شیشه ای امکان پذیر است بشکنند و جیوه از مخزن خود خارج شود.

پیشانی:

این موارد به عنوان کمترین آشفتگی و درنتیجه آسان ترین و سریعترین شیوه برای اندازه گیری دمای جسم است. تب سنج دیجیتالی پیشانی روی پیشانی مریض قرار می‌گیرد و یک سنسور مادون قرمز بالاترین میزان اندازه گیری شده را شناسایی می‌دهد، در حالی که یک سنسور دوم دمای محیط را اندازه گیری می‌کند. فرق بین این دو میزان اندازه گیری، با در دید گرفتن محاسبات یکسان سازی بالینی، دمای جسم را که در صفحه LCD نشان داده شده است، نمایش می‌دهد.

برای اندازه گیری دما در این شیوه به اندازه است تب سنج را مقابل پیشانی گذاشته و دکمه‌ی تب سنج را بزنید. سپس عدد نمایش داده شده روی LCD را بخوانید. این گونه تب سنج به تب سنج لیزری نیز معروف است.

ممحدودهه دمای متداولی بدن:

زیربغل ۳۶.۵ تا ۳۷.۵

دهان ۳۵.۵ تا ۳۷.۵

گوش ۳۵.۸ تا ۳۸

رکتال ۳۶.۶ تا ۳۸

پیشانی ۳۵.۴ تا ۳۷.۴

در نهایت حتما در منزل دستگاه تب سنج دیجیتالی داشته باشید تا بتوانید از عدد دقیق دمای جسم کودکتان مطلع باشید.

اگر خیلی حساس هستید می‌توانید از تب سنج‌  نوزاد مصرف نمایید که به طور تخصیصی برای بچه ها و نوزادان طراحی شده است.


نظر های خودتون را برای دانلود موزیک ویدیو قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد