چگونه اضطراب خود را مدیریت کنیم؟ 6 بهترین روش کنترل اضطراب | مجله هفتگی

ناشر : دانلود موزیک ویدیو

چگونه اضطراب خود را مدیریت کنیم؟ 6 بهترین روش کنترل اضطراب | مجله هفتگی


کنترل نگرانی احتمالاً همان چیزی است که سبب مناسبتر شدنتان در کار ، درس یا زندگی می‌شود اما راهکار اصلی مدیریت نگرانی چیست؟

با انتظارات شغلی غیرمنطقی، زندگی‌های دسته جمعی پراز تپیمان و مسئولیت، و موضوعات مربوط به تندرستی که فراتر از دانش ماست، چطور دنباله دهیم که عقب نمانیم؟ تعجبی ندارد که دنیای امروز ما، عصر نگرانی ندلگرمیه می‌شود. اما آیا می‌دانید که مقدار استرس شما، زیادتر به دی‌ان‌ای‌تان مربوط می‌شود تا رئیس پرتوقع‌تان؟!

بنا به گزارش انجمن نگرانی و افسردگی آمریکا، ناهنجاری‌های نگرانیی مربوط به وراثت می‌شوند. مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۴ در Molecular Psychology منتشرشد، نشان می‌دهد رابطهی میان ناهنجاری‌های نگرانیی نظیر OCD و ژن‌هایی که از پدرومادر‌مان به ارث می‌بریم وجود دارد، که زیادتر شبیه گونه وراثت در رنگ چشم و مو می‌باشد. درنتیجه پدرومادر مضطرب ، یعنی تربیت با نگرانی و بزرگسالی با نگرانی.

البته، ترس نگرانیی ما از خیلی جهات چیز مناسبی است. این احساس تنش مزمن، چیزی است که زمانی می‌خواهیم برای انجام کاری باارزش مهیا شویم، هشیار و دقیق نگه‌مان می‌دارد و به ما انگیزه می‌دهد تا در رقابت‌ها جلو بزنیم و از خط پایان دوِ ده کیلومتر رد شویم. اما ناهنجاری نگرانیی، استرس سالم ما را تا محدودهی نابود می‌کند و به یک مسئله جدی تبدیل می‌شود.

و اگر نگرانی در ژن شماست، امکان پذیر است با تمام پیامد ناخوشایند آن نظیر سردرد، آشفتگیات خواب، یا نابودی میل زناشویی مواجه شوید. اما حتی اگر پدرومادر مضطرب و افسرده هم دارید، محکوم نیستید که همیشه استرس داشته باشید. برای شما شش ترفند داریم تا بتوانید به آرامش برسید.


 • با ترس‌های‌تان روبرو شوید.

 • برخی از معالجهگرها گرفتنه‌اند که یکی از سلاح‌های کلیدی در نبرد با استرس، توانایی مواجهه با ترس‌های‌مان است. نگرانی تا محدوده بیشتری ناجوری بین تهدید گرفتن‌شده و توانایی گرفتن شده شما برای غلبه بر ان است.

  درنتیجه اگر یادبگیرید که زودتر و مکررا با ترس‌های‌تان روبرو شوید، می‌توانید بر آنان غلبه نمایید. از ارتفاع می‌ترسید؟ در یک کلاس ضخره‌نوردی یا باشگاه بولدرینگ ثبت نام نمایید و خودتان را به جنگیدن و چالش عادت دهید.


 • مکث نمایید و نگرانی را کنترل نمایید.

 • زمانی نگرانی‌تان آغاز می‌شود، دم بزنید و نفس عمیق بکشید. می‌توانید هر روز صبح از نور آفتاب بهره ببرید یا زمانی استرس‌تان آغاز شد، مکث نمایید و پنج دقیقه مدیتیشن داشته باشید، توقف کردن، نفس عمیق کشیدن و پاکسازی ذهن قادراست اثر شگرفی داشته باشد.


 • برای کنترل نگرانی بخوابید.

 • تحقیقی از جانب دانشگاه برکلی کالیفرنیا گرفتنه است، کم‌خوابی، نگرانی زمینه‌دارتان را بیشتر شدن می‌کند. زمانی مغز با فقدان خواب مواجه شود، نواحی متفاوت را فریب می‌دهد که احساس را طی فرایندی به این فکر کردن تبدیل کند که شما موضوعی دارید که بایست بابتش بی قرار باشید. و کسانی که زود بی قرار می‌شوند هم نسبت به این پیامد ضرر‌پذیرترند، پس هرشب یک خواب مناسب ۷ تا ۹ ساعته داشته باشید.


 • خواسته ناگهانی درون‌تان را کنترل و مهار نمایید.

 • خبر کوتاه این‌که: شما نمی‌توانید تمام‌چیز را کنترل نمایید. زمانی ماتلاش می‌کنیم تقویت یا نتایجی را که واقعا نفوذی روی‌شان نداریم کنترل کنیم، نگرانی آغاز می‌شود. درنتیجه این پند را بپذیرید و این موضوع را ول نمایید! روی نتایجی تمرکز نمایید که تحت کنترل شما هستند تا ترس فزاینده‌تان کم شدن نمایان کند.


 • حواس‌تان به آشامیدنی‌های‌تان باشد.

 • اگر هم‌اکنون با طوفانی از نگرانی روبرو هستید، آخرین کاری که دوست دارید انجام دهید آشامیدن یک فنجان قهوه است. ثابت شده کافئین بیشتر سبب زیاد شدن نگرانی و افسردگی در شخص پراسترس می‌شود. اگر برای آرام ماندن می‌جنگید، زیادتر از یک فنجان قهوه در روز ننوشید.


 • از خود سوال کنید: ” چه می‌شود اگر…؟”.

 • واقعا از چه چیزی تا این حد می‌ترسید؟ یکی از معروف‌ترین تکنیک‌هایی که معالجهگرها برای مهار احساسات منفی از آن مصرف می‌کنند این است که مریض را وادار به پرسش از خود می‌نمایند.” زیادترین ترس من واقعا از کجا می آید؟”، ” چقدر احتمال دارد که رخ بدهد؟”، ” اگر رخ داد چگونه با آن مواجه خواهم شد؟”. خودتان را به بدترین سناریو امکان پذیر بکشانید، با این‌کار می‌توانید واقعیت را تا محدوده خیلی بیشتری قابل کنترل نمایید.


  نظر های خودتون را برای دانلود موزیک ویدیو قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد