تفاوت وگان و وجترین چیست؟ | مجله هفتگی

ناشر : دانلود موزیک ویدیو

تفاوت وگان و وجترین چیست؟ | مجله هفتگی


به تازگی با دختری صحبت می کردم و زمانی به او گفتم که خوراکی های حیوانی را نمی خورم، با با کنجکاوی پرسید “شما وگان هستید یا وجترین؟”

من از او پرسیدم آیا فرق این دو را می دانید؟ و او این نوع جواب داد: “من فکر می ‌کنم وگان ها به طور کامل از محصولات حیوانی پرهیز می ‌کنند در حالی که وجترین ها گاهی تخم‌ مرغ و لبنیات می ‌خورند.” این تعریفی ابتدایی بود، با این حال روشن بود. احتیاجی به گفتن نیست که من تحت‌ اثر قرار گرفتم.

خیلیی از مردم نمی ‌دانند وگانیسم چیست و چه فرقی بین رژیم وگان و گیاه خواری وجود دارد. در این مقاله، فرق بین رژیم‌ های خوراکی وگان و گیاه خواری را یاد می ‌گیرید و سپس می‌ توانید تصمیم بگیرید که کدام یک از آن دو برای شما خوب ‌تر هستند.

رژیم خوراکی وگانیسم چیست؟

عمل پرهیز از مصرف محصولات حیوانی، به ویژه در رژیم خوراکی و یک فلسفه وابسته که نظر کالایی به حیوانات را رد میکند.

به بیان ساده تر: وگان رژیمی است که محصولات حیوانی را نه استفاده و نه خرید می کند.

وگان ها زیادتر به علت ها اخلاقی به این تقویت پایبند هستند. پشت وگان ها اکثر یک فرقه مذهبی است.

انجمن جهانی گیاهخواری

دونالد واتسون اصطلاح وگان را در سال ۱۹۴۴ (تقریبا صد سال پس از اینکه کلمه گیاه خواری تأسیس شد) تعریف کرد. او برای اولین بار واژه وگان را به عنوان “گیاه خواران غیر لبنی” به کار برد، تا وقتی که انجمن وگان (بله، چنین چیزی وجود دارد!) آن را به عنوان زیر تعریف کرد:

“اصولی که انسان بایست بدون سومصرف حیوانات زندگی کند”.

گیاه خواری چیست؟

رژیم گیاهخواری به صورت زیر تعریف شده است:

عمل مخالفت با استفاده گوشت، و همینطور امکان پذیر است شامل کنار گذاشتن محصولات جانبی دراثر کشتار حیوانات باشد.

به بیان ساده تر: در رژیم گیاه خواری چیزی که مستقیما با کشتار حیوانات رابطه دارد ، استفاده و یا خرید نمی‌ شود. تمام گوشت ها و محصولات جانبی ذبح حیوانات نیز از این دسته اند. به عنوان مثال: ژلاتین، که از پوست جوش، تاندون‌ها یا رباط ‌های گاو بدست‌ می آید.

کلمه گیاهخوار اولین بار در سال ۱۸۳۹ مصرف شد و به «رژیم خوراکی سبزیجات» ذکر کرد.

اولین یافته ‌های این گیاه خواران به قرن هفتم پیش از میلاد باز می ‌گردد. گفته می ‌شود که فیثاغورس نیز از رژیم خوراکی گیاهی پشتیبانی کرده‌ است.

فرق بین گیاه خواری و وگان

گیاه خواری اصطلاح عمومی وگانیسم است.

وقتی که این سفر را برای به حداقل رساندن استفاده محصولات حیوانی آغاز کردم، برای اینکه به آن عادت کنم و دانش ضروری برای پیروی از رژیم خوراکی گیاهخواری را کسب کنم، ابتدا رژیم ‌های خوراکی گیاهی را برای چند ماه دنبال کردم. در واقع خیلیی از وگان ها به عنوان گیاهخواران آغاز کرده و سپس استفاده محصولات حیوانی خود را تا وقتی که در میزان وگان قرار گیرند به حداقل می رسانند.

امکان پذیر است شخص به علت ها متفاوت از جمله اهداف انسان دوستانه، تندرستی و یا ترجیحا صرف انتخاب رژیم خوراکی، به گیاهخوار تبدیل شود. نیت، یک احساس شخصی است، و بر این اساس مختلف است. با این حال وگانیسم یک اصل است که انسان حق ندارد از موجودات برای اهداف خود بهره برد.

انجمن جهانی گیاهخواری

وگان به طور کامل بهره‌ برداری از حیوانات را به حداقل می ‌رساند ، در حالی که گیاه‌ خواری فقط کشتار مستقیم را به حداقل می ‌رساند. برای کم شدن رنج دراثر حیوانات، رژیم وگان یا گیاه خواری مورد مصرف قرار میگیرد.

امکان پذیر است خریدار یک تخم مرغ به طور مستقیم یک حیوان را از بین نبرد، اما در طبیعت رقابتی صنعت حیوانات الزامی است که بلافاصله بعد از تولد، جوجه های نر را از بین ببرند. بیش از ۳ میلیون جوجه نر هنظیر این هر ساله کشته می‌ شوند.

این امر همینطور سبب ایجاد انزجار بین جامعه گیاه‌ خواری و وگانیسم می‌ گردد، چرا که وگان ها احساس می ‌کنند که گیاه خواران در حال بستن چشم خود به رنج آشکار هستند. من به تازگی در یک رستوران وگان یک برچسب خوانده‌ ام که می ‌گوید: “گیاهخواری به اندازه نیست!”

چگونه به یک گیاه خوار تبدیل شوید ( بدون اینکه خودتان را تحت ‌اثر قرار دهید )

مناسبترین راه برای تبدیل شدن به یک گیاه خوار، کسب دانش است. خواندن این مقاله اولین گام بزرگ است: چگونه یک گیاه خوار شوید (این به آن سختی نیست که فکر می ‌نمایید!)

پس از آن بایست به آرامی آغاز نمایید. هدف به حداقل رساندن تمام گوشت استفادهی در رژیم خوراکی شما است.

اما به جای از بین بردن یک دفعه تمام گوشت از رژیم خوراکی خود، یک حیوان را در یک وقت از برنامه خوراکی تان حذف نمایید.

برای مثال: با گوشت گاو آغاز نمایید. ۳۰ روز گوشت گاو نخورید. پس از گذشت این ۳۰ روز گوشت مرغ را حذف نمایید. به همین ترتیب هر ماه استفاده گوشت یک حیوان را حذف نمایید.

در نهایت با این شیوه تمام گوشت و خوراکی های دریایی را از بین خواهید برد، اما به دلیل رویکرد تدریجی آن احساس غیرقابل ‌کنترلی نخواهید داشت. کلید اصلی این است که آن را پایدار نگه داریم.

امکان پذیر است از طرف دوستان نزدیک و خانواده مقاومت و سوالاتی را در مورد تبدیل شدن به گیاه خوار تجربه نمایید. در زمان جواب به سوالات ، مهربان باشید و مزایای گیاه خواری را موعظه ننمایید.

من تمام زندگیم گوشت خوردم. حتی شاید بیش تر از حد متداول خورده ام. من تقریبا هر نوبت خوراکی را با رژیم خوراکی ویژه بدنسازی، برنج و مرغ دنبال کرده ام. این موضوع منجر به استفاده هر روزه بیش از یک کیلوگرم گوشت شد.

از آنجا که بیش از ۳ سال از رژیم خوراکی گیاهی پیروی می‌کنم، هرگز به عقب بازنگشته ام. در حالی که قدم‌ های اصلی برای رفتن از گوشت خواری به گیاه خواری دقیقا نظیر تبدیل شدن به یک وگان است. البته وگان شدن اندکی از این حد جلوتر می رود.

نتیجه گیری:

به راحتی می توان گفت که وگان نسخه ای بالاتر از گیاهخواری است. هدف وگان ها به حداقل مطلق رساندن استثمار تمام حیوانات است، در حالی که گیاه خواری عمدتا خشونت مستقیم بر روی حیوانات را کم شدن می دهد (نظیر کشتار). گیاهخواری زیادتر درباره روش زندگی دلسوزانه نسبت به رفتار میل کردن است.

البته امکان پذیر است بعضی از مردم رژیم های گیاه‌خواری رابه تنهایی ً به علت مزایای تندرستی آن و یا با هدف کم شدن وزن انتخاب کنند اما در این صورت هم آنان گیاهخوار بوده و برای حیوانات ارش قائل خواهند شد.


نظر های خودتون را برای دانلود موزیک ویدیو قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد