بهترین داروی گیاهی برای پوست - 7 گیاه دارویی مفید برای پوست صورت | مجله هفتگی

ناشر : دانلود موزیک ویدیو

بهترین داروی گیاهی برای پوست - 7 گیاه دارویی مفید برای پوست صورت | مجله هفتگی


ادویه جات قادراست اثر باارزشی در مزه قسمتیدن به خوراکی های شما بازی کند اما این مواد طبیعی قادرند در مواد مواظبت پوست نیز به کار روند. زیادتر ادویه جات و گیاهان دارویی شامل میزان بالایی از آنتی اکسیدان‌ها، مواد ضد التهابی و مواد غذایی هستند که پوست و موی شما برای تندرستی خود به چنین مواردی احتیاج دارند.

  1. بابونه برای تسکین سوزش دور دهان و لب:

همواره بعد از برقراری ارتباط عاطفی و احساسی با یک شخص، امکان پذیر است علامت‌های سوزش در اطراف دهان و لب دیده شود. این علامت ها شامل قرمزی، پوست پوست شدن، سوزش و خارش عمومی در اطراف دهان، چانه و نوع‌هاست که شبیه علامت‌های آفتاب سوختگی است.

خوشبختانه روش‌های طبیعی قادراست در تسکین چنین مواردی به شما یاری کند. بابونه یکی از این مواد طبیعی است که فایده ضد التهابی دارد و قادراست قرمزی، خارش و تورم را کمتر کند و جانشین مناسبی برای کرم‌های شیمیایی باشد.

برای معالجه چنین سوزشی، یک کیسه چای بابونه را در آب جوش فرو ببرید و اجازه دهید به مدت سه دقیقه در داخل آب باقی بماند. در چنین تقویتی آنزیم های ضد التهابی بابونه آزاد می‌شود. حالا کیسه چای را در یک ظرف کوچک قرار دهید و در فریزر بگذارید.

بعد از اینکه کیسه چای بابونه سرد شد آن را مستقیما روی ناحیه قرمز و برانگیختن شده قرار دهید تا درد آن تسکین یابد.

مقاله مرتبط: خصوصیات گل بابونه

  1. دارچین برای دارا بودن ظاهری درخشان:

دارچین یکی از موادی است که زیادتر در آماده کیک و آشامیدنی‌های خوشمزه مورد مصرف قرار می گیرد اما به دلیل داشته باشید که این ماده لبریز از آنتی اکسیدان است و قادراست با ضرر‌های پوستی مقاومت کند.

دارچین اهمیت انتی اکسیدانی زیادتری نسبت به نصف عهده بلوبری دارد. برای اینکه بتوانید از فایده آنتی اکسیدانی آن بهره مند شوید، نصف قاشق چایخوری دارچین را روی قهوه خود بریزید.

از دارچینی که زیادتر از دو سال زندگی دارد مصرف ننمایید.تلاش نمایید ادویه جات خود را در قفسه‌های تاریک نگه دارید زیرا نور و گرمای دراثر خورشید و اجاق گاز قادراست قدرت آن ها را کم شدن دهد.

  1. سیر برای دارا بودن موهایی سالم:

با اینکه سیر قادراست یک ماده بدبو برای زیادتر مردم باشد اما برای حفظ تندرستی موهای شما الزامی است.

فولیکول‌های مو به مواد غذایی احتیاج دارند تا بتوانند مویی سالم و ضخیم ایجاد کنند. وقتی که مواد خوراکی خوب نمی‌خورید، موهایتان آغاز به ریزش خواهد کرد.

خوراکی هایی که لبریز از سیستئین (آمینو اسیدی که در سیر یافت می‌شود) هستند می‌توانند به فولیکول‌های مو نیروی تازه ای بقسمتند. مولکول‌های سیستئین به یکدیگر پیوند خورده اند.

  1. چای سبز برایمراقبت از پوست در برابر نور خورشید:

علت ها خیلی بیشتری برای مصرف چای سبز وجود دارد. این چای غلظت بالایی از کاتچین را دارد که این ماده نیز فایده قوی ضدالتهابی از خود نشان می‌دهد.

کاتچین یک آنتی اکسیدان و ماده ضد پیری است. چای سبزمحلی قادراست به ضخیم سازی اپیدرم یاری بی‌شماری بکند،پرورش زخم را شتاب بقسمتد و از فعالیت آنزیم‌هایی که سبب ایجاد رنگدانه‌های ناخواسته در پوست می‌شود پیشگیری نماید.

مطالعات انجام شده نشان داده است که مصرف لوسیون و سرم شامل چای سبز به مدت ۳۰ دقیقه قبل از رفتن به بیرون از منزل، قادراست اسیب به DNA و ریسک آفتاب سوختگی را کم شدن دهد.

اگر قصد دارید چندین ساعت در بیرون از منزل باشید و کرم ضد افتابی در دسترس خود ندارید مناسبتر است از چای سبز مصرف نمایید. اعمال چای سبز بر روی ضدافتاب نیز قادراست ایده مناسبی باشد.

  1. فلفل تند برای جنگیدن با چین و چروک صورت:

فلفل‌های تند همانند چیلی، پاپریکا ، هالاپینو زیادتر از اینکه فایده مزه قسمتی به خوراکی ها را داشته باشند می‌توانند در تندرستی پوست سودمند واقع گردند.

این نوع مواد بهمراقبت و مواظبت از پوست یاری می‌کنند. ویتامین A و C موجود در فلفل‌ها قادراست به جنگیدن با رادیکال‌های آزاد یاری کند، از عدم موفقیته شدن کلاژن پیشگیری نماید و یکپارچگی و استحکام پوست را حفظ کند.

فلفل‌های رنگی همینطور شامل کپسایسین هستند که هنظیر ضد آفتاب عمل می کنند و می‌توانند پوست را از اسیب اشعه ماوراءبنفش حفظ کنند.

  1. شبدر قرمز برای تسکین اگزما:

سال‌هاست که دکتران طب سنتی از این گیاه برای تسکین اگزمای پوستی و علامت‌های حاصل از آن مصرف می کنند.

گیاهانی همانند شبدر قرمز قادراست به از دست دادن سموم در جریان خون یاری کند. وجود چنین سمومی سبب ایجاد التهاب در جسم می‌شود. بر اساس مطالعات انجام شده، شبدر قرمز را می‌توان به صورتمحلی یا به صورت چای استفاده کرد.

اگر قصد دارید چای شبدر قرمز را آماده نمایید، مناسبتر است یک الی دو قاشق چایخوری از گل‌های خشک شده آن را در آب داغ بریزید و اجازه دهید نیم ساعت بماند. بعد از مهیا شدن، روزی دو الی سه عهده از آن را بنوشید تا از مزایای موجود بهره مند شوید.

اگر دوست دارید از شبدر قرمز به عنوان مکمل مصرف نمایید،۴۰ الی ۱۶۰ میلی گرم از آن در روز پیشنهاد می‌شود. پمادهای ساخته شده نیز شامل ۱۰ الی ۱۵ درصد گل شبدر قرمز هستند.

  1. زردچوبه برای کم شدن التهاب:

زردچوبه سال‌هاست که در هند به عنوان یک گزینه معالجه ای مورد مصرف قرار می‌گیرد. این گیاه مزایای ضد التهابی قدرتمندی دارد. این فایده ضد التهابی به دلیل غلظت بالای آنتی اکسیدانی به نام کورکومین است.

تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که کورکومین قادراست به جنگیدن با ملانوم یاری کند. این ماده مانع رگ زایی می شود. رگ زاییپرورش بی رویه رگ‌های خونی است.تحقیقات سرطانی بیشتری بر روی نابودی سلول‌های سرطانی تمرکز کرده اند.

کورکومین نیز قادراست یک مانع قوی برای فعالیت تومورها باشد. شما می‌توانید زردچوبه را به تخم مرغ،پاستا ، سالاد سیب زمینی و نیز سوپ و برنج قهوه ای خود اضافه نمایید. اگر زردچوبه را با زنجبیل ترکیب نمایید قادر خواهید بود چای خیلی خوش مزهی داشته باشید.


نظر های خودتون را برای دانلود موزیک ویدیو قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد