باریج از داروی گیاهی جدید برای مقابله با مشکلات ناشی از آتروفی واژن رونمایی کرد | مجله هفتگی

ناشر : دانلود موزیک ویدیو

باریج از داروی گیاهی جدید برای مقابله با مشکلات ناشی از آتروفی واژن رونمایی کرد | مجله هفتگی


 ژل واژینال واژیهیل باریج  با قیمت خیلی خوب تر و کیفیت بالاتر نسبت به داروی یکسان خارجی روانه بازار شد.

مدیر پیشرفت کسب و کار  شرکت داروسازی باریج اسانس ، جناب آقای مهندس مهرداد پرنور در زمان رونمایی از این محصول جدید گفت؛ مطلب حائز ارزش در مورد این داروی گیاهی جدید این است که برخلاف الگو های خارجی یکسان که با مصرف مواد شیمیایی و همراه با هورمون (HRT) ساخته میشود، این داروی جدید (ژل واژینال واژیهیل) باریج کاملا ارگانیک و گیاهی است و با توجه به عدم مصرف مواد شیمیایی و هورمونی کوچکترین پیامدهای برای استفاده کننده ندارد.

ایشان در مورد رقبای تجاری این محصول با ذکر به یک برند خارجی و قیمت چندین برابر آن  در این زمینه برتری رقابتی محصول واژیهیل را کیفیت ، تاثیر قسمتی زیادتر و همینطور قیمت خوب آن عنوان کردند .

خیلیی از خانم ها با کم شدن میران استروژن در جسم مواجه هستند که این موضوع سبب خشکی و تجربه درد در این ناحیه می گردد  و بیشترا این نشانه ها را فاکتور نگرانی و ناراحتی می­دانند. برای بیش از نیم قرن، در خانم ها ، ترکیب استروژن­ها با پروژستین­ها یا همان معالجه جانشینی با هورمون (HRT) تاثیرات سودمندی روی نشانه ها آتروفی واژن ( کم شدن روانکاری ، و لغزندگی واژن به علت کم شدن استروژن در خانم ها ) داشته اما به تازگی مطالعات بالینی منتشر شده، بی­ریسک بودن آن را برای سیستم قلبی عروقی مورد سوال قرار داده­اند، همینطور زیاد شدن ریسک ایجاد سرطان پستان مطرح شده­است.

مدیر پیشرفت بازار باریج اسانس با ارائه آماری در زمینه داروهای هورمونی چنین دنباله دادند :

سالیانه تعداد یک میلیون و پانصد هزار نفر از خانم ها باردار می شوند و طبق آمار ۱۰% خانم ها در سنین باروری مبتلا به    PCOS  ( رایج‌ترین دلیل نازایی دراثر عدم تخمک‌گذاری می‌باشد  ) می باشند و داروهای هورمونی و ضدبارداری مصرف می کنند.

با در دید دارا بودن آمار و ارقام ارائه شده و استقبال استفاده داروهای غیر هورمونی که برای خانم ها سرزمینمان ریسکات کمتری داشته باشد این محصول تولید و روانه بازار گردیده است .

آقای پرنور  در دنباله گفتند : کم شدن  استروژن  در خانم ها سبب ، آتروفی واژن ( کم شدن روانکاری ، و لغزندگی واژن به علت کم شدن استروژن در خانم ها ( و نشانه ها آن نظیر خشکی، سوزش و خارش واژن، مقاربت دردناک، کم شدن میل زناشویی و عفونت‌های مکرر ادراری همراه است و بطور کلی سبب کم شدن کیفیت زندگی می‌شود. تا سال ۱۹۹۰ معالجه رایج آتروفی واژن، مصرف HRT بصورت غذا بود اما به علت پیامد جانبی سیستمیک این روش، معالجهمحلی با استروژن مددید قرار گرفت، هر چند در مصارف زیاد مدت، بی قراری از پیامد جانبی همچنان وجود دارد. فقدان استروژن قادراست به تغییر در واژن منجر و در هر یک از موقعیت‌های زیر رخ دهد: دوران یائسگی و بعد از آن، بعد از زایمان، دوران شیردهی، استفاده فرآورده‌های هورمونی (قرص‌های جلوگیری از بارداری) ، در طی شیمی معالجه ای و همینطور برداشتن تخمدان

به عنوان جانشین طبیعی و ایمن برای HRT مورد مصرف برای دوران یائسگی، فرآورده­های گیاهی بطور فزاینده­ای شهرت یافته­اند. در مطالعات بالینی، تاثیرقسمتی رازک که آنتی اکسیدان بوده و دارای استروژن‌های گیاهی است در کم شدن نشانه ها آتروفی واژن خانم‌های یائسه تحقیق شده­است. فیتو اسـتروژن رازک Prenylnaringenin نام دارد و نسبت بـه سـایر اسـتروژن­هـای گیـاهی ۸ برابـر قـوی­تر بـوده و دارای قابلیـت اتصـال بـه هـر دو گیرنـده اسـتروژنی ERα و ERβ در جسم است.

مواجهه زیاد با استروژن از جمله HRT، ریسک سرطان پستان را زیاد شدن می­دهد. دو مکانیزم عمده ایجاد سرطان جملهند از: estrogen signaling (مسیر هورمونی) و متابولیسم استروژن به کینون­های ری اکتیو (مسیر شیمیایی). مطالعات، اثر بالقوهمراقبت ی گیاه رازک برای یاری به کم شدن ریسک سرطان پستان از طریق تعدیل متابولیسم استروژن را نشان داده­اند. بنابراین محصول واژیهیل باریج اسانس  نه تنها سبب خوب شدن نشانه ها آتروفی واژن می شود بلکه به کم شدن ریسک سزطان پستان نیز یاری می نماید .

نتایج مطالعات فارماکولوژیک و بالینی:

 ایشان در دنباله در مورد مطالعات صورت گرفته بر روی این محصول و آزمایشات آن گفتند : در یک مطالعه پایلوت روی ۱۰ زن، ایمنی استفادهمحلی و سیستمیک دوز ۱ الی ۲ گرم در روز به مدت ۳۰ روز به اثبات رسید. در مطالعه دوم که بصورت چند مرکزی، باز و غیر کنترل شده طراحی شده بود، ۱۰۰ زن یائسه بمدت یک هفته، روزی یک بار و سپس به مدت ۱۱ هفته، ۲ بار در هفته اپلیکاتور شامل ۵/۲ گرم ژل را بصورت واژینال استفاده نمودند. هدف اول، ارزیابی خشکی واژن توسط پژوهشگرین و بیماران با مصرف Visual Analogue Scale (VAS) و هدف دوم ارزیابی دیگر نشانه ها و علامت‌های همراه واژینیت آتروفیک (خارش، سوزش، مقاربت دردناک، التهاب، ادم و راش با مقیاس ۴ مرحله‌ای و وجود سائیدگی در مخاط واژن و disepithelialisation) و گزارش پیامد جانبی در طی مطالعه بود. نتایج این تحقیق، تاثیر قابل توجه فرآورده روی کم شدن خشکی واژن و دیگر نشانه ها و علامت‌های آتروفی واژن را نشان داد. هیچ پیامد جانبی وابسته با معالجه گزارش نشد و پذیرش دارو توسط بیماران در میزان بالایی قرار داشت. پژوهشگرین نتیجه گرفتند این دارو قادراست به عنوان یک جانشین اثربخش و ایمن برای معالجه آتروفی واژن در خانم‌های یائسه تجویز شود مخصوصا در مواردی که شیوه معالجه جانشینی با هورمون پیشنهاد نشده­است.

ژل واژینال واژیهیل باریج Vagiheal Barij® Vaginal Gel

بمنظور تامین رطوبت طبیعی واژن و رفع نمودن خشکی، سوزش، خارش و مقاربت دردناک دراثر آتروفی واژن در خانم‌های یائسه، ژل واژینال واژیهیل باریج تجویز و مصرف می‌شود.

 این فرآورده که از اجزای اثربخشه رازک (Humulus lupulus) فرموله شده برای رفع شدن نشانه ها آتروفی واژن و جلوگیری از احساس ناراحتی در واژن که در هر مرحله از زندگی خانم‌ها قادراست رخ دهد، طراحی شده است. عصاره طبیعی گیاه رازک و ویتامین E مصرف شده در فرمولاسیون این فرآورده با زیاد شدن رطوبت طبیعی جسم و ثبات تون و سفتی واژن به جلوگیری از پیری ناحیه واژن یاری می‌کنند. همینطور هیالورونیک اسید موجود در فرآورده، قادر است مقادیر خیلی بیشتری آب ذخیره نموده و یک لایه مایع طبیعی مرطوب کننده تشکیل دهد و نشانه ها خشکی واژن را خوب شدن قسمتد(۳). این ماده مسئول رطوبت و فایده ارتجاعی مخاط واژن و دارای ویژگی‌های زیر است:

حفاظت: هیالورونیک اسید از پوست واژنمراقبت نموده و برانگیختنات پوستی را کم شدن می‌دهد و از خارش و سوزش پیشگیری می‌کند.

روان‌سازی: هیالورونیک اسید روان سازی طبیعی را زیاد شدن داده و فعالیت زناشویی طبیعی را امکان پذیر می‌سازد.

بازسازی سلولی: هیالورونیک اسید با ایجاد یک لایه مایع، ضرر‌های مخاط واژن را می‌پوشاند و پیشرفت روند بازسازیرا سبب می‌شود.

دیگر مواد فرآورده روان شوندگی واژن را سبب شده و نشانه های نظیر خارش و برانگیختن را خوب شدن می‌قسمتند.

این فرآورده داخل واژن و نواحی اطراف آن بکار می‌رود. با مصرف اپلیکاتور موجود در بسته بندی فرآورده، ابتدا به مدت ۷ شب متوالی، هر شب ۵/۲ گرم ژل زمان خواب (معالجه اولیه)، سپس هفته‌ای ۲ بار (معالجه نگهدارنده) داخل واژن استفاده می‌شود. برای ماندگار بودن تاثیرات، می‌توان از ژل به دفعات مورد احتیاج و مطلوب مصرف نمود. با مصرف انگشت می‌توان فرآورده را اطراف واژن (مدخل واژن و نواحی خارجی) نیز بکار برد. مصرف فرآورده در اطراف واژن قادراست به تسهیل فعالیت زناشویی و رفع شدن خشکی واژن یاری کند. در زمان قاعدگی می‌توان از واژیهیل مصرف نمود. همینطور می‌توان ژل واژینال واژیهیل را با کاندوم نیز بکار برد.

مدیر پیشرفت کسب و کار باریج در انتها ابراز دلگرمیواری کردند که با توجه به ارزش و غیرت متخصصان بومی داروسازی باریج اسانس بتوانیم جای خالی محصولات حوزه تندرستی که به واسظه تحریم ها امحل واردت آنان کم شدن یافته و هزینه سنگی بر روی دوش خانوارها گذاشته است را به مناسبی در این ساوقت پر کنند .

نکات قابل پیشنهاد:

  • در دوران بارداری نبایست از اپلیکاتور مصرف کرد. بجای آن میزان اندازه‌گیری شده ژل توسط اپلیکاتور را روی انگشت ریخته و با دقت و آرامی آن را به صورتی که احساس راحتی وجود داشته باشد مصرف می‌کنند.
  • در صورت وجود سابقه حساسیت نسبت به هریک از اجزای فرآورده، نبایست از آن مصرف کرد. در کارآزمایی بالینی انجام شده هیچ پیامد جانبی متعاقب مصرف ژل واژیهیل گزارش نشده است.(۲)
  • از دید تداخلات دارویی، عصاره رازک قادراست آنزیم‌های سیتوکروم P450 بویژه خانواده سیتوکروم P2C را مهار کند لذا امکان پذیر است در صورت استفاده هموقت، تاثیرقسمتی و ایمنی استفاده برخی از داروهای سوبسترای سیتوکروم P2C را تحت اثر قرار دهد.(۴)
  • فرآورده را دور از نظر و دسترس اطفال دورمراقبت د.
  • پس از استفاده در تیوب را استوار ببندید.
  • فرآورده را دور از نور در دمای ۱۵-۳۰ سانتی­گرادمراقبت نمایید.
  • از فرآورده­های تاریخ گذشته مصرف ننمایید.
  • این فرآورده (ژل و اپلیکاتور) برای استفاده شخصی است و نبایست بصورت مشترک مصرف شود.
  • در صورتی که اپلیکاتور ضرر دیده و یا کثیف است، نبایست از آن مصرف شود.

شرکت باریج اسانس barijessence.com به عنوان یک شرکت دانش بنیان پیوسته با مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی کشور همکاری علمی دارد و این محصول نیز پس طی مرحله های تحقیقاتی در مرکز تحقیق و پیشرفت این مجموعه به مرحله تولید رسیده است و پس از کسب مجوز های ضروری از مراجع ذیربط روانه بازار ایران شد و اکنون در داروخانه های معتبر سراسر کشور ارائه میشود.

منشا : ویرلن


نظر های خودتون را برای دانلود موزیک ویدیو قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد